Barcelona na weekend

Barcelona jest miastem, które zostało założone pod rządami Rzymian i ich ślady można nadal znaleźć w tej współczesnej metropolii. Położona nad pięknym Morzem Śródziemnym Barcelona oferuje odwiedzającym wszystko, czego potrzebują na przedłużony weekendowy wypad lub po prostu trochę czasu na relaks z dala od rzeczywistości, z wieloma malowniczymi widokami i świetną architekturą. Co warto zobaczyć, kiedy wybieramy się na weekend do tego miasta.

Dwa dni na Barcelonę? 

Często można znaleźć tanie loty do Barcelony, dlatego warto rozważyć pobyt tam choćby weekendowy. Jest to bowiem miasto, które trzeba zobaczyć. Z lotniska Barcelona El Prat dostępne są transfery, więc bez problemu dotrzemy do miejsca noclegu.

Co zwiedzić w weekend w Barcelonie? 

Oczywiście weekendowa wycieczka będzie intensywna, ale niektórych zabytków nie można pominąć!

Sagrada Familia

Symbolem i największą atrakcją Barcelony jest jej secesyjna bazylika, Sagrada Familia. Budynek nadal pozostaje niedokończony – budowa ma się skończyć w 2026 roku, w setną rocznicę śmierci jej projektanta – Antoniego Gaudiego. Bazylika jest niesamowita zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie kolory grają przez witraże, tworząc atmosferę, która jest nieporównywalna lub niezrównana nigdzie indziej. Sagrada Familia posiada wieżę widokową, z której można podziwiać miasto.

Sagrada Familia
Sagrada Familia

Casa Batlló

Casa Batlló jest jednym z najbardziej ciekawych budynków w całej Katalonii. Zewnętrzna, kolorowa i fantazyjna fasada, która zdobi tę kamienicę położoną przy Passeig de Gracia, natychmiast przyciąga wzrok, będąc jednocześnie przykładem tego, jak ponadczasowym wizjonerem był architekt Gaudi w czasie swojej pracy tutaj, projektując to arcydzieło! Jeśli jesteście zainteresowani, możecie skorzystać z wycieczki za 25€, która daje wgląd do środka kamienicy.

Casa Batlló
Casa Batlló

Camp Nou

FC Barcelona jest dosłownie znana na całym świecie, dlatego też ich stadion jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. Aby przekonać się, jak wielki jest ten klub, wybierz się na wycieczkę po Camp Nou i zobacz z pierwszej ręki, jak to jest grać na niesamowitym stadionie. Ceny zaczynają się od 26 euro, zwiedzamy nie tylko stadion, lecz także muzeum klubu!

Camp Nou

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii 

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii jest skarbnicą dla każdego miłośnika sztuki. Kolekcja, która obejmuje dzieła od epoki romańskiej po współczesne, znajduje się w jednym miejscu i obejmuje wiele stylów, w tym między innymi: gotyk, renesans, barok czy rokoko – wszystkie rodzaje obrazów są zachwycające.