City break, czyli modny sposób na weekendowy wyjazd

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się niezwykle popularne. Wyjazdy planujemy już nie tylko w wakacje czy ferie, ale coraz częściej także w weekendy, dni wolne od pracy i święta. Tego typu krótkie wypady, określane mianem city break jako metę obierają zwykle europejskie stolice, które można z grubsza poznać i zwiedzić w zaledwie 2-3 dni. Już jeden weekend wystarczy bowiem, aby poczuć niepowtarzalną atmosferę miasta, posmakować lokalnej kuchni, zwiedzić najważniejsze atrakcje oraz zyskać niezapomniane wspomnienia.

Dlaczego warto zaplanować city break?

Pod pojęciem city break kryją się krótkie, zwykle kilkudniowe wyjazdy do dużych miast, które mają na celu poznanie ich najważniejszych atrakcji. Weekendowe wyjazdy mogą mieć bardzo różny charakter – od typowo rozrywkowego, nastawionego np. na udział w koncertach, festynach czy odwiedzaniu klubów, poprzez kulturowy, podczas którego będziemy zwiedzali zabytki i muzea, a kończąc na typowo wypoczynkowym. Popularności tej formy wyjazdów sprzyja łatwa dostępność europejskich miast, do których w zaledwie parę godzin możemy dolecieć samolotem, tanie loty, noclegi oraz możliwość zaplanowania całego pobytu online.

Do zorganizowania weekendowego wyjazdu nie potrzebujemy urlopu w pracy, możemy więc podjąć decyzję spontanicznie, zarezerwować promocyjne bilety i już w piątek wieczorem, po pracy, udać się do wybranego miasta. Sobota i niedziela w zupełności wystarczą, aby poznać uroki miasta, zobaczyć jego najważniejsze atrakcje oraz poczuć jego niepowtarzalną atmosferę. To świetny sposób, aby urozmaicić codzienność, poznawać coraz to nowe miejsca oraz wprowadzić zupełnie nowe emocje do swojego życia. Na początek swojej przygody z city break warto wybrać największe metropolie Europy – Berlin, Paryż, Budapeszt, Rzym, Barcelonę czy Mediolan.

Wyjazd na wakacje

Ile kosztuje city break? Co wpływa na koszt wyjazdu?

Organizacja weekendowego wyjazdu jest znacznie tańsza niż dłuższe wakacje, nie oznacza to jednak, że każdy będzie mógł pozwolić sobie na taką rozrywkę kilka razy w miesiącu. Na cenę city break wpływają bowiem m. in. koszty przelotu w obie strony, koszt ubezpieczenia (zdecydowanie warto mieć je wykupione na wszelki wypadek), wyżywienie na miejscu, noclegi oraz atrakcje, w tym np. wejściówki do muzeów itp. Wszystkie te koszty należy przemnożyć przez liczbę uczestników wyjazdu. Nie należy także zapominać o tzw. kieszonkowym na drobne wydatki – będąc na miejscu, z pewnością będziemy chcieli kupić lokalne produkty, pamiątki i drobiazgi dla najbliższych.

Jak widać, city break jest ciekawą, ale nadal dość kosztowną atrakcją na weekend. Koszt wyjazdu, nawet jeśli wydaje się znaczący, nie powinien nas jednak powstrzymywać przez spełnianiem swoich marzeń. Nie musimy przecież organizować takich wyjazdów kilka razy w miesiącu – przy ograniczonym budżecie, wystarczy np. raz na pół roku, aby oderwać się od szarej codzienności i przeżyć coś niepowtarzalnego. Przeżycia są z kolei warte każdych pieniędzy. W organizacji pierwszego city break pod względem finansowym pomóc mogą chwilówki przez internet, oferowane przez firmę Pożyczka Plus. Przy planowaniu weekendowego wyjazdu, warto z nich skorzystać tym bardziej, że nowi klienci mogą obecnie uzyskać do 3000 zł zupełnie za darmo.