Condohotel nad morzem — poznaj 5 korzyści tego rodzaju inwestycji

Condohotel z każdym rokiem zwiększa swoją popularność w Polsce. To inwestycja dewelopersko-hotelarska, która łączy jednostki mieszkalne z hotelem. Wiele osób wybiera tę formę zakwaterowania, wyjeżdżając na wakacje. Sprawdź, jakie korzyści płyną z inwestycji w condohotel nad morzem.

Czym jest Condohotel?

Condohotel to pewien rodzaj inwestycji. Wybudowany obiekt posiada pokoje, które są sprzedawane indywidualnym właścicielom. Głównie są to apartamenty lub mieszkania do wynajęcia. To lokata, która łączy w sobie hotel oraz kwaterę prywatną.

Condohotele są to np. obiekty 4-5 gwiazdkowe, które dysponują recepcją, restauracją, salami konferencyjnymi i bankietowymi, SPA, basenem oraz innymi usługami hotelowymi. Rozwiązanie to często wybierają osoby, które liczą na regularne zyski. Przedrostek „condo” pochodzi z łaciny – od condominium – con- znaczy„współ-”, a dominium „panowanie”.

Korzyści z inwestycji w Condohotel

Inwestycja w Condohotel nad morzem to warto rozważenia  rozwiązanie na lokowanie swoich środków finansowych. Posiadanie apartamentu w modelu condo sprawia, że nie trzeba poświęcać swojego czasu na obsługę rezerwacji. Jednak to nie wszystkie zalety, tego rozwiązania.

Obowiązki obsługi mieszkania przekazujesz firmie zarządzającej

Decydując się na apartament w condohotelu, podpisujesz umowę, w tym momencie powierzasz zarządzanie mieszkaniem specjalnej firmie. To jej pracownicy odpowiadają za obsługę hotelu, co oznacza, że nie musisz się martwić poszukiwaniem najemców. Firma zajmie się także podpisywaniem wszelkich umów.

Regularnie możesz otrzymywać przychód

Co miesiąc lub co kwartał na Twoje konto może wpłynąć wynagrodzenie z wynajmu lokalu. Tym sposobem zyskasz zdecydowanie większą elastyczność niż w przypadku wypłat wykonywanych rocznie. Możesz liczyć na atrakcyjny zarobek, który zdecydowanie zasili Twój portfel.

Zyskasz wysoką stopę zwrotu

Gdy Condohotel nad morzem jest położony w atrakcyjnej lokalizacji, możesz liczyć na duże zainteresowanie wynajmem apartamentu. To z pewnością pomoże zapewnić Ci wysoki zysk, jednak należy pamiętać, że bardzo ważne jest tutaj działanie zarządcy. Inwestycje w modelu condo mogą przynieść atrakcyjne korzyści w skali roku.

Hotel nad morzem

Korzystasz z hotelu

Będąc właścicielem lokalu, masz możliwość w nim przebywać oraz korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie są dostępne w całym obiekcie. Do dyspozycji masz zatem basen, SPA, atrakcje kulturalne, czy nawet plaże, jeśli jest to condohotel nad morzem.

W zależności od modelu biznesowego możesz zarabiać cały czas, nawet jeśli apartament nie jest obecnie wynajęty

Najważniejszą korzyścią w posiadaniu lokalu w modelu condo jest to, że nawet jeśli Twoje lokum nie zostało wynajęte, to możesz cały czas zarabiasz, jeśli twój przychód to określony procent od całości wpływów z wynajmu lokali w budynku. Otrzymujesz zysk, który jest wypłacany od obrotu całego hotelu.

Inwestycja w condohotel nad morzem to nieskończona lista zalet, do której również należy możliwość odpisania podatku VAT w przypadku firm, brak konieczności zajmowania się różnymi usterkami na własną rękę, korzystne prawo, które zezwala na eksmitowanie nieuczciwych klientów. Wybierając mieszkanie w condohotelu warto również zwrócić uwagę na ważne elementy takie jak: lokalizacja, dojazd do obiektu oraz otoczenie (sklepy, krajobrazy, obiekty turystyczne), popularność miejsca, czy jego atrakcyjność. Decydując się na kupno własnego apartamentu, już po krótkim czasie zobaczysz zwiększenie własnych zarobków. Batlic Wave to hotel, który zlokalizowany jest zaledwie 200 m od plaży. Dodatkowo posiada luksusowe udogodnienia i atrakcyjny model biznesowy.