Czarnogóra pogoda, klimat – kiedy najlepiej jechać?

Planując urlop, staramy się wybrać taki termin, żeby przynajmniej pogoda była ładna. Najgorsze są opady, które potrafią zniszczyć nawet najlepsze plany wakacyjne. Jaka wobec tego pogoda panuje w Czarnogórze? I w ogóle jaki panuje tam klimat? Informacje te pomogą zaplanować wymarzony urlop.

Kiedy opady deszczu są najintensywniejsze?

Posługując się słowami Czarnogóra pogoda, można sprawdzić, jaka pogoda panuje w danym momencie. To również sposób na zorientowanie się, kiedy opady deszczu są tam najintensywniejsze. A więc kiedy? W Czarnogórze deszcz pada praktycznie przez cały rok, ale oczywiście, nie bez przerwy. Od czerwca do sierpnia opady są najmniejsze. I w tym czasie temperatura powietrza jest też wyższa. Najwięcej deszczu spada w okresie od października do kwietnia. W lipcu spada go zaledwie 46 mm, a w listopadzie 233 mm, a więc jest spora różnica.

Wiedząc już, kiedy pada najwięcej, a kiedy najmniej, można planować urlop. Lekki deszcz nikomu i w niczym nie przeszkodzi, ale jeśli będzie padało intensywnie i przez cały dzień, a nawet przez kilka dni, to już nie będzie przyjemnie. Wówczas aktywny wypoczynek na pewno będzie mocno ograniczony.

Poza tą wiedzą przed wyjazdem prognoza pogody powinna być obowiązkowo sprawdzona. Bo tak jak wszędzie, może być zmienna. Teraz przez kilka dni może padać, a później będzie słonecznie albo odwrotnie. Także pogoda długoterminowa to podstawa przed wyjazdem.

W Czarnogórze panują trzy strefy klimatyczne. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, w centrum klimat kontynentalny, na północy klimat górski. Pomimo iż kraj ten jest dość niewielki, w porównaniu do innych, każdy znajdzie tu dla siebie idealne miejsce do spędzania czasu w ramach urlopu.

Czarnogóra

Czy przelotne opady mogą popsuć wypoczynek w Czarnogórze?

Po pierwsze są miesiące, w których opady są praktycznie minimalne. Po drugie można zaplanować urlop tak, aby tych opadów faktycznie nie było w ogóle. Wystarczy przecież sprawdzić, jaka jest prognoza długoterminowa. Poza tym Czarnogóra jest tak atrakcyjna, że tak naprawdę nawet w czasie opadów deszczu, można tu znaleźć dla siebie ciekawe zajęcie, a już na pewno bez problemu zwiedzać.

W dodatku, by w pełni cieszyć się wakacjami, należy po prostu wybrać w danym momencie odpowiedni region Czarnogóry. I tak na przykład chcąc jechać tam w porze upalnego lata, najlepiej wybrać się na południe Czarnogóry, bo tam temperatury powietrza będą wysokie. Jeśli ktoś wybiera się do Czarnogóry z myślą o uprawianiu sportów zimowych, to powinien rozważyć pobyt na północy kraju.

Zwiedzanie czarnogórskich miasteczek nawet w czasie opadów deszczu może sprawiać ogromną frajdę i przyjemność. Także na pewno przelotne opady deszczu w niczym nie przeszkodzą, a tym bardziej nie popsują całego wypoczynku.

Pod hasłem Czarnogóra pogoda można znaleźć aktualną prognozę na najbliższe dni, a nawet tygodnie. Przed planowaniem urlopu warto tę pogodę poobserwować.

Trudno powiedzieć, kiedy warto jechać do Czarnogóry, ponieważ każdy ma inne upodobania i plany względem tego wyjazdu. Dlatego każdy musi sam ustalić i wybrać dla siebie najlepszy na to czas. Najładniejszej pogody można spodziewać się latem tak jak w Polsce. Ale bez szczegółowego zapoznania się z prognozą pogody lepiej nie planować podróży. Wysoka temperatura powietrza to większe możliwości w zakresie zwiedzania i spędzania czasu w Czarnogórze. Dobry plan na czas urlopu na pewno pozwoli spędzić go ciekawiej. Należy więc zacząć go od sprawdzenia prognozy pogody i przygotowania długiej listy atrakcji.