Czym są Pielgrzymy?

W Karkonoszach jest wiele majestatycznych formacji skalnych, ale na szczególną uwagę zasługują Pielgrzymy. Są to ciekawie ułożone skały, których wysokość wynosi ponad 20 m. Uwagę przykuwa zarówno wielkość, jak i unikalne kształty. Warto przyjrzeć się z bliska samotnym skałom na granitowym fundamencie, które widać już z daleka. Z ich szczytu rozciągają się piękne widoki.

Pielgrzymy jako ciekawa atrakcja centralnej części Karkonoszy 

W mniej więcej środkowej części Karkonoszy znajduje się efektowna grupa skał, czyli Pielgrzymy. Sprawiają wrażenie ułożonych przez człowieka, ale za powstanie unikalnej formacji odpowiada natura. Pielgrzymy stanowią ciekawą atrakcję, dlatego wielu turystów podejmuje trud wspięcia się na szczyt mający wysokość mniej więcej 1200 metrów nad poziomem morza, aby przyjrzeć się im z bliska. Dopiero po podejściu do formacji skalnych można przekonać się o ich okazałości.

Cuda przyrody pod Śnieżnymi Kotłami

Pielgrzymy składają się z granitowych fundamentów, wyglądają jak pozostałości po fortyfikacjach z kamiennymi wieżami. Za zróżnicowane i niecodzienne kształty odpowiadają warunki atmosferyczne. Widać wyraźnie działalności wody, która przyczyniła się do powstania rynien erozyjnych.

Cuda przyrody na Śnieżce

Jeśli ktoś planuje wycieczkę do Karpacza, to warto zboczyć z trasy w celu zobaczenia na własne oczy, jak majestatyczne są Pielgrzymy. U ich podnóży rozpoczyna się szlak turystyczny, który prowadzi do Szklarskiej Poręby. Po drodze mija się wiele ciekawych atrakcji i innych cudów przyrody.

Cuda przyrody w górach

Pielgrzymi znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, dlatego można podziwiać okoliczną faunę i florę. Trzeba też liczyć się z koniecznością opłacenia wstępu do formy ochrony przyrody. Przed rozpoczęciem wędrówki należy uiścić opłatę jednodniową indywidualną, dla uczestników grup z przewodnikiem lub trzydniową indywidualną. Bezpośrednio do Pielgrzymów prowadzi żółty szlak turystyczny pomiędzy Polaną i Słonecznikiem. Bardzo często można spotkać także z innymi określeniami, bo na Pielgrzymy mówi się także zamiennie Zamczysko, Trzy Wdowy, Trzy Turnie, Pielgrzymie Skały.