Jaki kubek termiczny?

Kubek termiczny to bardzo niepozorny przedmiot, który znajduje zastosowanie w każdym z domów. Chociaż rzadko kto kupuje go na własny użytek jest świetnym pomysłem na prezent i prezentem samym w sobie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak wiele zalet i korzyści płynie z posiadania owego kubka – jest on praktyczny, przydaje się w wielu sytuacjach i potrafi umilić nawet najcięższe chwile poza domem!

Zagłębmy się bardziej w temat kubków termicznych oraz poznajmy ich niesamowite właściwości, które znajdują zastosowanie na co dzień.

Co to jest kubek termiczny?

Kubki termiczne to produkty wielokrotnego użytku, które mają za zadanie podtrzymywać ciepło płynu znajdującego się w środku nich. Kochasz delektować się ciągle gorącą kawą czy herbatą? Kubek termiczny spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci się cieszyć ulubionym napojem w odpowiedniej temperaturze o wiele dłużej.

Kubek termiczny contigo to również doskonała alternatywa dla zwykłych jednorazowych kubków, które nie są zbyt ekologicznym rozwiązaniem. Bardzo ciekawy jest fakt, że niektóre kawiarnie proponują swoim klientom tańszą kawę w zamian za przyniesienie swojego opakowania.

Zasada działania jakie obierają kubki termiczne contigo jest niezwykle podobna do działania termosu. Produkt taki jest zbudowany z kilku warstw materiałów między, którymi tworzy się niskie ciśnienie (próżnia), co stanowi izolację. Dzięki szczelnej nakrętce temperatura płynu znajdującego się w środku może zostać zachowana przez kilka godzin w takim samym stanie.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Przeglądając ofertę kubków termicznych trzeba liczyć się z tym, że możemy spotkać z kilkoma ich rodzajami. Głównym kryterium wyodrębniania podziałów w kubkach jest ich materiał.

Rodzaje kubków termicznych:

  • Porcelanowe – ich największą zaletą jest niesamowicie atrakcyjny design, nie są jednak zbyt praktyczne i wygodne, ponieważ mogą ulec stłuczeniu i są dosyć ciężkie.
  • Stalowe – jedne z lepszych rodzajów kubków termicznych. Są obojętne chemiczne, a co za tym idzie maksymalnie bezpieczne dla zdrowia. Jedyną ich wadą może być duża waga.
  • Plastikowe – te kubki termiczne są bardzo często wybierane przez najmłodszych użytkowników. Charakteryzują się niesamowicie niską ceną i lekkością, jednakże do ich wad zaliczamy specyficzny zapach oraz małą wytrzymałość.
  • Tritanowe – jedne z najlepszych rodzajów kubków termicznych. Nowoczesny materiał zapewnia wiele zalet jak lekkość i wytrzymałość, są odporne na promieniowanie oraz nie zatruwają napojów, które się w nim znajdują.

Wyżej przedstawiona lista zawiera tylko główne rodzaje kubków termicznych, na rynku można spotkać się również z innymi tego typu produkty Contigo.

Dobry kubek termiczny – jak wybrać kubek termiczny?

Niezależnie od tego jaki produkt kupujemy zawsze warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Aby odpowiednio przygotować się do wyborów kubków termicznych należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak: pojemność, materiał, który świadczy o rodzaju, szczelność, utrzymywanie temperatury, ustnik, budowę oraz możliwość czyszczenia.

Niesamowicie istotne są również opinię użytkowników, którzy zdecydowali się na dany produkt. Kubki contigo to wysokiej jakości produkty, które na pewno przydadzą się na piesze wycieczki czy długie podróże. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób można umilić sobie nawet najbardziej ponury dzień. Contigo kubek termiczny to opcja, która z pewnością jest wart swojej ceny.