Pensjonat Słoneczna Willa Międzygórze

Międzygórze to miejscowość u podnóży Śnieżnika w dolinie Wilczki. W tym spokojnym i czarującym miejscu mieści się pensjonat Słoneczna Willa, w którym przenocujesz lub zjesz przepyszny obiad. Poznaj historię tej wsi oraz pensjonatu!

Międzygórze i jego historia

Czy kiedykolwiek słyszałeś o Międzygórzu? Jest to wieś położona w Polsce w województwie dolnośląskim, w Sudetach Wschodnich. Początki tego miasta to był osiedla zakładane przez drwali i węglarzy. Co ciekawe, w XVII wieku w Międzygórzu wydobywano rudy żelaza. Zmieniło się to po trzydziestoletniej wojnie. Wówczas ludność z tych okolic utrzymywała się z tkactwa i leśnictwa. 

W roku 1840 okolice Masywu Śnieżnika oraz Międzygórze zakupiła Księżna Marianna Orańska – żona księcia Albrechta Hohenzollerna. To właśnie ona doceniła walory turystyczne tego miejsca i zaczęła przekształcać je w miejscowość letniskową. Powstała gospoda i pierwsze domy gościnne. Można było wynająć przewodnika na Śnieżnik, a także podziwiać wodospad Wilczki. W XIX wieku w Międzygórzu rozwinął się również ośrodek sportów zimowych, w tym narciarstwo, czy saneczkarstwo sportowe. W międzyczasie pojawiało się coraz to więcej pensjonatów, a nawet i uzdrowisku. 

Dodatkowo pojawił się basen i kąpielisko. Choć rozwój Międzygórza zatrzymała wojna, na szczęście nie było większych zniszczeń i niemalże wszystkie wspaniałe zabytki zostały zachowane. Międzygórze po dziś dzień stanowi wspaniałe miejsce, do którego ludzie wybierają się, by odpocząć i docenić walory przyrodnicze. 

Pensjonat Słoneczna Willa – historia

Międzygórze posiada zróżnicowaną bazę noclegową, są to zarówno luksusowe pensjonaty, domy wczasowe, jak i gospodarstwa agroturystyczne. Jednym z pensjonatów, który zdecydowanie warto odwiedzić – jest Słoneczna Willa. 

Jego historia jest równie ciekawa, co historia miasta. Około roku 1900 w Międzygórzu powstał dwukondygnacyjny hotel i pensjonat. Znajdowała się w nim również restauracja, która serwowała pyszne, polskie dania. Miejsce to było często odwiedzane przez turystów w drodze na Śnieżnik. Ludzie zaglądali tam, by coś zjeść, ale także i by się zatrzymać na noc podczas podróży. 

Po zakończeniu wojny pensjonat stał się Domem Turysty i nosił nazwę „Opolanin”. Nie trwało to jednak zbyt długo. Następnie zaczął funkcjonować jako dom wczasowy „Opolanka”. W latach ‘90 został sprzedany i poddany gruntownej modernizacji. Wówczas miejsce to zaczęło funkcjonować jako Słoneczna Willa i po dziś dzień się to nie zmieniło. Pensjonat międzygórze umożliwia kontakt z przyrodą każdej osobie, która jest jej spragniona. Obecnie w pensjonacie znajduje się 16 pokojów, w tym zarówno 2-osobowe, 3-osobowe, jak i 4-osobowe. W Słonecznej Willi możesz zorganizować nawet przyjęcie weselne, szkolenie firmowe, czy wyjazd integracyjny! To wspaniałe miejsce zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, dla których przygotowano miejsce do zabaw z piaskownicą i trampoliną.