Jak wybrać odpowiedni hotel w Krakowie?

Kraków to jedno z częściej odwiedzanych miast w Polsce. Nie tylko przez mieszkańców naszego kraju, ale także turystów z zagranicy, którzy tłumnie odkrywają jego uroki każdego roku. Dzięki temu branża turystyczna w Krakowie jest mocno rozwinięta. 

Można zauważyć to choćby po ilości i różnorodności restauracji, kameralnych knajpek, barów czy kawiarni. Niemal na każdym rogu znajdziemy coś ciekawego, a poziom zróżnicowania jest bardzo wysoki. Znajdziemy specjały z całego świata oraz znane klasyki kuchni polskiej w nowej odsłonie. Niektóre miejsca są tak oblegane, że wymagane będzie zrobienie rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem. 

Kopiec Kościuszki w Krakowie
Kopiec Kościuszki w Krakowie

W stolicy Małopolski znajdziemy również niezwykle szeroką i zróżnicowaną bazę noclegową. Luksusowe hotele, komfortowe apartamenty, urocze pensjonaty czy budżetowe hostele – opcji jest wiele. Można się pogubić! Dlatego też należy się zastanowić – jak wybrać odpowiedni hotel w Krakowie? 

Bliskość atrakcji 

Lokalizacja jest istotna w określaniu priorytetów. Najlepiej zdecydować się na hotel w Krakowie blisko najważniejszych dla nas atrakcji – dla każdego będą one jednak inne. Niektórym zależy na centrum, inni wolą wynająć pokój blisko Parku Wodnego. Zwłaszcza, jeśli podróżujemy z maluchami. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci w Krakowie, Park Wodny jest godny polecenia – zabawy wystarczy na cały dzień. Nocleg przy samym Parku Wodnym zagwarantuje nam np. 4-gwiazdkowy Hotel Swing w Krakowie

Jeśli jednak nie podróżujemy z pociechami, dobrym wyborem będzie komfortowy hotel ze Spa i Wellness, dzięki któremu zrelaksujemy się i zregenerujemy organizm. Szeroki wybór zabiegów lub wizyta w saunie a następnie skorzystanie z jacuzzi będą strzałem w dziesiątkę, idealnie sprawdzą się po intensywnym dniu pełnym zwiedzania pięknego Krakowa. Z do zwiedzania jest tu naprawdę dużo!

Odpowiedni standard

Warto pomyśleć o tym, by wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach – wszak to właśnie one zagwarantują nam prawdziwy wypoczynek. Hotel 4-gwiazdkowy w Krakowie będzie idealną opcją. Wysoki standard, pyszne jedzenie oraz dodatkowe atrakcje umożliwiające spędzanie czasu wolnego na wiele sposobów sprawią, że pobyt w Grodzie Kraka będzie udany. Warto wspomnieć, że 4-gwiazdkowy hotel zazwyczaj posiada choćby kameralną strefę Wellness, w której znajdziemy saunę, siłownię czy jacuzzi. Dla gości hotelowych dostęp w większości przypadków jest darmowy. Tego typu obiekty posiadają również jakościowe restauracje serwujące doskonałe jedzenie, dzięki czemu nie będzie konieczności poszukiwania miejsca do spożycia posiłku. 

Rezerwuj wcześniej

Jak zostało wspomniane na początku, Kraków jest bardzo turystycznym miastem. I choć wybór hoteli czy innego rodzaju noclegów jest duży, wyprzedają się one w szybkim tempie. Dlatego nie poleca się dokonywać rezerwacji na ostatnią chwilę. Wcześniejsze zabookowanie terminu pozwoli również zaoszczędzić – często wcześniejsze rezerwacje są w promocyjnej cenie i można oszczędzić nawet kilkaset złotych! Dzięki temu koszty wyjazdu do Krakowa maleją.