Poszukiwania magnesem neodymowym

Moda na poszukiwania metalowych skarbów i odkrywanie historii trwa. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się magnesy neodymowe, dzięki którym przeczesywanie rzek, zbiorników wodnych, studni i opuszczonych bunkrów to prawdziwa atrakcja. Poszukiwanie magnesem neodymowym nie wymaga większych umiejętności, dlatego wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, cierpliwość i zapał poszukiwacza. Jak przygotować się do poszukiwań i kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie przygody z magnesem neodymowym?

Magnes neodymowy do poszukiwań

Magnes neodymowy to magnes stały, do którego wytwarzania wykorzystuje się neodym oraz żelazo i bor. Sam proces produkcji jest specyficzny. Sproszkowane komponenty prasowane są w polu magnetycznym o podniesionej temperaturze. Magnesy takie nie tracą swoich właściwości z biegiem czasu. Magnesy neodymowe są też bardzo wytrzymałe dzięki nakładanej w ostatnim etapie produkcji powłoce najczęściej z niklu, cynku lub fosforanu. Magnesy te są tak silne, że nawet niewielki egzemplarz jest w tanie wytworzyć silne pole magnetyczne. Przyciągają one ferromagnetyki takie jak nikiel, kobalt i żelazo. Może przyciągać też stal, która ma w sobie domieszkę żelaza. Poszukiwanie magnesem neodymowym daje więc duże możliwości szukania rozmaitych skarbów.

Jak wykorzystać magnes neodymowy do poszukiwań?

Poszukiwanie magnesem neodymowym to dla wielu osób świetny sposób spędzania czasu. Są też tacy, którzy znajdują w tym sposób na zarobek. Możemy dzięki magnesom neodymowym znaleźć rzeczy codziennego użytku, jak i przedmioty w wartości historycznej. Za te ostatnie niektórzy są gotowi zapłacić krocie. Warto jednak wiedzieć, że aby legalnie szukać zabytkowych przedmiotów musimy wcześniej fakt ten zgłosić do odpowiedniej instytucji. Wymagane przy takich poszukiwaniach jest pozwolenie właściciela gruntu i wypełnienie wniosku. Bardzo wielu poszukiwaczy używa magnesów neodymowych do przeczesywania zbiorników wodnych, szczególnie płynących. To właśnie w rzekach, których prąd niesie rzeczy zagubione, znaleźć można najciekawsze okazy. Łowy mogą okazać się owocne także na plażach, nieuczęszczanych zaroślach, czy w starych studniach.

Kiedy rozpocząć poszukiwania z wykorzystaniem magnesu neodymowego?

Najlepszym pod wieloma względami okresem na prowadzenie poszukiwań jest wiosna, lato i ciepła jesień. Magnesy neodymowe przyniosą nam najwięcej frajdy wówczas, gdy aura będzie sprzyjająca. Poszukiwania z magnesem to nie tylko sposób na znalezienie skarbów, ale także miło spędzony czas na łonie natury. Co więcej, gdy robi się zimno i jest mróz, zamarzają nie tylko zbiorniki wodne, ale tez grunty. Pokryte lodem rzeki i jeziora oraz twarda ziemia uniemożliwiają przeprowadzanie poszukiwań. Zima jest więc raczej okresem przestoju. Najlepiej rozpocząć wczesną wiosną, gdy lód znika z jezior i rzek i robi się cieplej. Wiosną i latem poszukiwania to czysta przyjemność, przygoda i sposób na spędzanie czasu w otoczeniu natury. Dzięki temu możemy zwiedzić też dużo ciekawych i nieoczywistych miejsc. A jak wiadomo takie są najlepsze.

Summary
Magnes neodymowy do poszukiwań.
Article Name
Magnes neodymowy do poszukiwań.
Description
Poszukiwanie magnesem neodymowym nie wymaga większych umiejętności, dlatego wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, cierpliwość i zapał poszukiwacza.
Author