Kołobrzeg – Idealnie miejsce na wakacje z dziećmi

Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych polskich miast turystycznych. Ze względu na sytuację panująca na świecie w 2020 roku większość Polaków stawia na wakacje w naszym czasu. Tegoroczne lato będzie stało pod znakiem wakacji nad polskim morzem, w polskich górach czy nad polskimi jeziorami. Jeśli spośród wielu opcji Twój wybór padnie na Kołobrzeg już przed wyjazdem warto zapoznać się z listą ciekawych atrakcji dla dzieci i rodziny.

Kołobrzeg

Dzisiaj możesz sprawdzić przygotowaną przez nas krótką listę tych znanych i mniej popularnych atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić przynajmniej część z nich.

Morze Bałtyckie, plaża i molo

Pierwszy i najważniejszy cel jeśli chodzi o podróże do Kołobrzegu. Miasto to jest tak popularne głównie ze względu na Morze Bałtyckie i nasze szeroki, piaszczyste, polskie plaże. To właśnie nad morzem najwięcej czasu spędzają turyści, którzy odwiedzają miasto i spędzają tam swoje urlopy. Dodatkowo okolicę uatrakcyjnia molo na którym można spotkać wielu spacerowiczów.

Ukryta Kraina

Ciekawe miejsce w którym każde dziecko z radością spędzi kilka godzin. Jest to magiczna i interaktywna wystawa, którą dzieci przebywają z różdżką w ręku, rozmawiają z postaciami czarodziejskiej historii i bawią się z żywymi zwierzętami. Miejsce mniej znane na mapie miasto, ale bardzo interesujące dla dzieci, które znudziły się już godzinami spędzonymi na plaży.

Latarnia Morska

Jeden z najbardziej widocznych elementów nadmorskiego krajobrazu w Kołobrzegu. Latarnia Morska o wysokości 26 metrów, która powstała kilka lat po drugiej wojnie światowej. Odnowiona w międzyczasie otrzymała nowoczesny system świetlny, który zapewnia widoczność światła sięgającego prawie 30 kilometrów wgłąb morza. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Kołobrzegu, a do wejścia na taras widokowych codziennie jest wielu chętnych turystów.

Miasto Myszy

Kolejna mniej znana w Kołobrzegu propozycja. Miasto Myszy to dom dla ponad 500 kolorowych myszy, które mogą oglądać dzieci. Dzięki temu, że organizatorzy tej oryginalnej wystawy bardzo się postarali możemy oglądać te ciekawe gryzonie w wielu kolorowych sceneriach. Ich domki przypominają miejskie rynki, najbardziej znane miasta świata, tropikalną dżunglę czy kosmos i statek kosmiczny.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu to kilka bogatych wystaw i ekspozycji broni i pojazdów wojskowych o historycznym znaczeniu. Znajdziemy tutaj sprzęt z różnych okresów historycznych, które z chęcią oglądają turyści odwiedzający miasto. Dla dzieci największymi atrakcjami muzeum będą zapewne czołgi, samoloty, motocykle i samochody wojskowe, które można zobaczyć na odkrytym placu przy muzeum.

Muzeum6D

Ostatnie miejsce na naszej liście to kolejna nieoczywista propozycja. Muzeum6D to miejsca dla dzieci w którym będą mogły one poznać legendy i historie rybackie sprzed 100 lat. Jest to idealna okazja do przeżycia morskiej przygody. Mimo, że miejsce nazywane jest muzeum dzieci mogą dotykać wszystkich eksponatów i aktywnie uczestniczyć w zabawie w samym środku wielowymiarowej ekspozycji.