KWHotel – profesjonalne wsparcie dla hoteli

Zarządzanie hotelem to wyzwanie, za którym idzie duża odpowiedzialność. Z tego względu warto skorzystać z oprogramowania, które pozwoli na skrupulatne planowanie pracy zespołu oraz dokładność związaną, chociażby z przyjmowaniem rezerwacji.

KWHotel – co oferuje ten program?

Jednym z najbardziej polecanych programów służących do organizacji pracy hotelu jest bez wątpienia KWHotel. Jego możliwości zależą przede wszystkim od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz. Dla niewielkich ośrodków noclegowych przeznaczona jest wersja KWHotel Free. Jest wprawdzie darmowa, ale zapewnia kompleksowy system rezerwacji miejsc. Działa jak inteligentna baza danych, która podpowiada pracownikowi, jakie terminy są wolne, i który pokój może zaproponować klientom o różnych wymaganiach. Pomaga również w kwestiach rozliczeniowych.

Wersja Free będzie wystarczająca dla niewielkich obiektów, ale jeśli oferujesz powyżej kilkunastu miejsc noclegowych, lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w KWHotel Standard, a więc wersję tego programu, która dla wielu hotelarzy jest idealnym kompromisem. Nie jest darmowa, ale oferuje możliwość skorzystania z trzydziestodniowego okresu próbnego, po którym możesz zdecydować, czy ta wersja spełnia twoje oczekiwania. Poza przejrzystym grafikiem rezerwacji noclegów oraz zarządzaniem płatnościami hotelarze mogą korzystać z modułu odpowiedzialnego za planowanie posiłków. Ciekawą opcją jest możliwość gromadzenia danych w celu automatycznego przygotowania statystyk odwiedzin w danym obrębie czasu i innych kwestiach.

KWHotel w wersji Pro

Dla najbardziej wymagających hotelarzy odpowiednim wyborem będzie z pewnością KWHotel Pro. Ta wersja oferuje najwięcej możliwości, spośród których wyszczególnić należy przede wszystkim pracę na wielu stanowiskach (a nie na jednym, jak w przypadku poprzednich opcji) czy rozbudowany moduł zarządzania cenami za poszczególne usługi, dostosowując je do konkretnych grup klientów.

Mimo znacznego rozbudowania i mnogości możliwości nadal mamy do czynienia z niezwykle przejrzystym programem. Opanowanie jego obsługi nie zajmuje dużo czasu i każdy pracownik hotelu z pewnością bardzo szybko się tego nauczy. Jest to rzecz jasna opcja dla nieco większych obiektów noclegowych, a nawet całych sieci hoteli; w takich miejscach organizacja pracy i skrupulatność są podstawą sprawnej działalności.