Materace dla hoteli – na co zwracać uwagę?

Właścicielom hoteli zależy na zadowoleniu klientów. To oczywisty warunek dobrego prosperowania biznesu. Na zadowolenie wpływa nie tylko jakość obsługi czy standard pokoju, ale przede wszystkim komfort snu. Z nim natomiast ścisły związek ma wybór odpowiedniego materaca. Jakie materace hotelowe sprawdzają się najlepiej i jakie wymogi muszą spełniać?

Materace hotelowe – jakie cechy powinny posiadać?

Wybierając materac do hotelu, warto wziąć pod uwagę, że hotelowi goście mają różne upodobania. Materac powinien być więc maksymalnie uniwersalny, dopasowany do każdego. Zdecydowanie najczęściej wybierane są materace z oznaczeniem H3, co oznacza, że są one średnio twarde. Jeżeli hotel zachowany jest w wyższym standardzie, często stosuje się odpowiednie przekładki, które umożliwiają wybór preferowanej przez klienta twardości materaca. Dzięki temu, każdy gość, bez względu na swoje indywidualne oczekiwania i preferencje, zyska pewność, że noc będzie prawdziwym relaksem i wyjątkowym odpoczynkiem, z pewnością zapadającym w pamięci.

Oprócz miękkości czy twardości, w przypadku wyboru materaca bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze jest, by łatwo można było utrzymać go w czystości. Higiena to podstawa, dlatego absolutną koniecznością jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w wysokiej temperaturze. Materace hotelowe posiadają także specjalne ochraniacze, których celem jest zapobieganie powstawaniu ewentualnych plam niemożliwych do usunięcia. Takie zabrudzenia z pewnością nie umkną uwadze klienta i przyczynią się do negatywnej oceny hotelu. Można tego uniknąć! Wystarczy zastosować odpowiednich rozmiarów ochraniacz.

Miękki materac nie każdemu może odpowiadać – niektórzy przecież lepiej wysypiają się na średnio twardych bądź twardych powierzchniach. Warto dać klientowi wybór – to z pewnością wpłynie na poziom jego zadowolenia ze standardu hotelu.

Jakie wymogi muszą spełniać materace dla hoteli?

Materac do hotelu powinien posiadać odpowiednie certyfikaty poświadczające o jego trwałości i wytrzymałości. Pokrowce na materace zwykle są trudnopalne, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Przepisy określają minimalne wymiary materaca hotelowego. W przypadku łóżka jednoosobowego jest to 90cmx200cm, natomiast w przypadku łóżka podwójnego – 140cmx200cm. Bardzo ważną kwestią w przypadku hotelowych materacy jest trwałość. Są one przecież bardzo intensywnie użytkowane, a pokrowce są prane po każdym użyciu. To oznacza, że warto wybierać surowce o większych gramaturach. Aby jeszcze bardziej przedłużyć żywotność materaca, warto co jakiś czas obracać go na drugą stronę. Pozwoli to na uniknięcie odkształcania się materaca . Dobrym wyborem jest materac kokosowy, który jest odporny na odkształcenia, a do tego gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza i pełną higienę, co jest wyjątkowo istotne w przypadku hoteli.

Hotelowe materace najwyższej jakości

W ofercie https://4horeca.com.pl/c/32/materace-hotelowe.html znajdziesz materace na łóżka standardowe, ale także te mniej typowe, jak np. łóżka kontynentalne czy king size. Dostępne są zarówno materace kieszeniowe, jak i materace piankowe czy materace lateksowe. Każdy z nich ma nieco inną twardość i parametry. Odpowiednio dostosowane tkaniny zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, a idealna twardość materaca sprawia, że świetnie dostosowuje się on do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając wyższy komfort snu. To z całą pewnością przyczyni się do lepszej oceny hotelu przez potencjalnych gości. Wybieraj materace wysokiej jakości i ciesz się zadowoleniem wyspanych i wypoczętych gości.