Obóz japoński
Obóz japoński to hit ostatnich lat i oferta ciesząca się dużym zainteresowaniem. Często już w maju brakuje miejsc na ten obóz. Kultura japońska jest bardzo ciekawa, wyróżnia się na tle innych i polskie nastolatki doceniły to. Język, ubiór, sztuki walki, komiksy, wyśmienite potrawy, filmy animowane – to właśnie za to europejska młodzież pokochała tematykę japońską.
Obóz japoński (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) jest naprawdę wartościowy. Zajęcia prowadzone są przez prawdziwych miłośników anime i manga. Są to zazwyczaj młode osoby, pełne pasji, energii, cechujące się ogromną empatią i poczuciem humoru. Zarażają swoją pasją uczestników i inspirują. Na obóz japoński zapisują się zazwyczaj starsze dzieci w wieku 11-16 lat. Tematyka jest dość specyficzna i młodsze dzieci mogą nią nie być zainteresowane, jeszcze jest to dla nich za trudne.
Nad morze czy w góry? A może nad jezioro?
Na obóz japoński powinny pojechać osoby, które chcą spędzić wakacje zupełnie inaczej niż dotychczas. Ta alternatywa jest naprawdę kusząca, ciekawa i niezwykle inspirująca. Obozowicze, którzy już uczestniczyli w obozie japońskim wiedzą, że ten wyjazd jest naprawdę świetny. Obóz japoński organizowany jest w różnych miejscach – nad jeziorem, nad morzem i w górach. Każdy region ma swoje zalety. Obóz japoński nad jeziorem uwielbiany jest przez dzieci ze względu na ciekawe zajęcia japońskie oraz bezpośredni dostęp do wody często już po wyjściu z ośrodka. Dzieci uwielbiają wodne szaleństwa, a woda w jeziorze jest ciepła.
Nad morzem jest za to bardzo dużo atrakcji np. luna park, park linowy, lody, gofry, sklepiki z pamiątkami. Nic nie zastąpi też spacerów po nadmorskiej plaży, rozgrzanego piasku i wiatru niosącego zdrowotny jod…
W górach obozowicze mogą podziwiać przepiękne krajobrazy, a ośrodki często mają własny basen odkryty (ponieważ chcą zrekompensować turystom brak plaży).
Jak rezerwować?
Dokonując rezerwacji na obóz japoński, warto przejrzeć kilka ofert i porównać program. Zwykle są te programy podobne, ale jednak miejsce wypoczynku ma znaczenie, a z nim wiążą się atrakcje dodatkowe.
Zapewne w każdym obozie japońskim będą codzienne warsztaty o kulturze, historii, filmie, komiksach, anime i manga, troszkę kulinariów i troszkę legend. Ważne, aby było dużo zajęć, wtedy jest największa gwarancja, że nie będzie nudno. Obóz japoński nigdy nie jest nudny – ponieważ oprócz anime i mangi i warsztatów kierunkowych odbywaja się także ogólne zabawy, gry, wycieczki, dyskoteki, ogniska, plażowanie czy gry terenowe. Ośrodki często dysponują też dodatkowymi atrakcjami jak paintball, ścianka wspinaczkowa, kajaki, żeglarstwo czy łucznictwo.
Cena wyjazdu waha się między 1800 a 2300 zł. Kwota jest uzależniona od lokalizacji, terminu oraz programu. Najtańszy zakupimy za około 1800 zł plus koszt dojazdu. Na obozie japońskim bardzo ważne jest zakwaterowanie, czasem jest ono w domkach letniskowych, a czasem w budynkach murowanych. Obozy namiotowe należą już do rzadkości. Zapisy na obóz japoński zaczynają się już w okolicach marca. Wtedy jest najlepszy czas na rezerwację. Miejsca są jeszcze dostępne. W maju lub czerwcu może ich już nie być. Naprawdę nie ma co zwlekać z rezerwacją. Obóz japoński sprzedaje się w tym roku „jak świeże bułeczki”.
Ekwipunek na obóz japoński nie jest zbyt wymagający. Należy zabrać to, co na każdy inny obóz: legitymację, kartę kwalifikacyjną, umowę, kieszonkowe, mały plecak, bidon, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, buty turystyczne i trampki, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy, ręcznik, przybory toaletowe i wygodne ubrania. Dodatkowo na obóz japoński można przywieźć instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne oraz ciekawe japońskie stroje, gadżety czy gazetki.
Obóz japoński to najlepszy sposób na spędzenie wakacji. Tu można przeżyć prawdziwą przygodą życia, która zostanie w pamięci i na zdjęciach na wiele lat. Na obozy japońskie jeżdżą wartościowe osoby, które chcą się uczyc czegoś nowego, rozwijać się, poznawać inną kulturę i ludzi. Wjazdy na obóz polecane są przez psychologów i pedagogów. Warto się zapisać – korzyści będą wielkie.