Parking przy lotnisku Okęcie

W nadmiarze przedurlopowego szaleństwa, kiedy to uwijamy się jak w ukropie, starając zakończyć zawodowe obowiązki i kupić wszystkie niezbędne podróżne akcesoria, łatwo o czymś zapomnieć… Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej są to sprawy związane z samą logistyką podróży, m.in. z tym gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie, co w okresie największego obłożenia lotów, wcale nie jest prostą sprawą. Podpowiadamy, kiedy zarezerwować parking przy lotnisku Chopina i które z wielu miejsc jest godne zaufania.

Jak zaparkować na lotnisku Chopina? Rezerwacja.

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze można tak starannie zaplanować podróż, szczególnie jeśli korzystamy z ofert last minute lub z lotów czarterowych, które nie zawsze mają ustalony z wyprzedzeniem czas wylotów. Jeśli jednak podróżujemy na własną rękę, zazwyczaj mamy możliwość zarezerwować parking przy lotnisku Chopina z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zachęcamy Was do tego, gdyż daje to nam możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i czasu, a także zyskujemy pewność, że po przyjeździe na lotnisko nie będziemy stresować się szukaniem miejsca do zaparkowania. W takim roztargnieniu zazwyczaj przepłacimy, stąd warto zarezerwować parking i opłacić go z góry przed podróżą. Taką możliwość daje coraz więcej miejsc, z czego warto korzystać! Pamiętajmy, że lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce z największą liczbą pasażerów, którzy w wakacje w większości na lotnisko udają się własnym samochodem. Niestety nie mamy zaufania do taksówek, obawiając się dużych opłat związanych z wyjazdem poza strefę miasta, a komunikacja podróżna, choć jest coraz lepiej zorganizowana, często nie kursuje tak płynnie w godzinach nocnych czy porannych, kiedy to w wakacje odbywa się najwięcej lotów czarterowych.

Lotnisko Chopina — gdzie zaparkować tanio i bezpiecznie?

Szukając połączenia pomiędzy atrakcyjną ceną, a bezpieczeństwem musimy odrzucić parkowanie na lotniskowym parkingu. Choć jest najwygodniejszy, jego cena często niemiło zaskakuje podróżujących, szczególnie jeśli nasze wakacje są dłuższe niż tydzień. Świetną alternatywą są parkingi prywatne, oddalone o kilka minut od terminali. Oferta tego typu miejsc przy lotnisku Okęcie jest naprawdę duża, dlatego warto wcześniej zapoznać się z opiniami o danym miejscu oraz sprawdzić gdzie parking jest zlokalizowany. My oraz wiele innych podróżujących z lotniska Chopina możemy polecić parking Park & Fly parking-lotnisko.pl, który oferuje bezpłatny transfer z i do terminala wygodnym, klimatyzowanym busem. Transfer trwa zaledwie kilka minut, co nie powinno być przeszkodą, gdyż przeważnie na lotnisku należy zjawić się z dużym wyprzedzeniem czasowym. Wybierając parking poza lotniskiem, jesteście w stanie zaoszczędzić dość sporo — czasem nawet kilkanaście lu kilkadziesiąt złotych, a pieniądze te warto spożytkować na dużo przyjemniejsze rzeczy, takie jak kolacja w urokliwej knajpce czy pamiątkowe produkty z podróży.