Plecak czy walizka kabinowa na bagaż podręczny?

Na pewno wiesz, że podróże samolotem wiążą się z licznymi ograniczeniami związanymi z bagażem podręcznym. Większą swobodę pakowania gwarantuje Ci bagaż rejestrowany, który nadajesz do luku. Jeżeli jednak chcesz się spakować wyłącznie do walizki kabinowej, musisz pilnować takich kwestii jak limity jej wymiarów, wagi, a także lista przedmiotów zakazanych. Ale czy na pewno walizka jest w tym przypadku najlepszym wyborem? A może lepiej sprawdzi się plecak lub jeszcze coś innego? Poznaj zalety oraz wady każdego z tych rozwiązań!

Zalety walizki kabinowej

Walizki kabinowe są najczęściej wybieranym rodzajem bagażu podręcznego. Pasażerowie cenią je sobie za format kompatybilny z samolotowymi schowkami i łatwość ich transportowania. Zazwyczaj są to modele wyposażone w 2 lub 4 kółeczka i teleskopową rączkę. Takie rozwiązania sprawiają, że ich prowadzenie jest bardzo wygodne i przyjemne. Rozmiary walizek kabinowych zawsze oscylują wokół regulaminowych 55 x 40 x 25 centymetrów. To objętość, która pozwoli Ci spakować się na każdy krótki wyjazd.

Wady walizki kabinowej

Walizka kabinowa to najlepszy wybór, kiedy wybierasz się na spokojne wakacje w kurorcie. Wystarczy, że przeniesiesz ją wtedy z samolotu do hotelu, a później z powrotem. Jeżeli jednak planujesz bardziej aktywny wypoczynek i masz zamiar dużo się przemieszczać, walizka nie zda egzaminu. Prowadzenie jej po nierównym terenie może okazać się drogą przez mękę. Problematyczne będzie także jej przechowywanie, kiedy z niej nie korzystasz. Czasem będziesz mieć do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, a walizka niepotrzebnie zajmie dużo miejsca. Wyobraź sobie na przykład taką sytuację pod namiotem…

Zalety plecaka

Plecak to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą często zmieniać lokalizację. Wygodnie się go nosi i spokojnie można z nim przejść dziesiątki kilometrów każdego dnia. Żadna walizka nie sprawdziłaby się w takiej sytuacji. Co więcej, plecaki są bardzo elastyczne – można spakować je na wymiar. W samolocie będą zajmowały tyle, ile przewidują ograniczenia linii lotniczych. Kiedy jednak dokupisz niezbędne wyposażenie już na miejscu, bez trudu powiększysz ich objętość. To oczywiście przekłada się również na łatwość ich przechowywania. Po rozpakowaniu, możesz je schować, tak aby Ci nie przeszkadzały, gdy masz mało miejsca do dyspozycji.

Wady plecaka

Przewożenie rzeczy w plecaku bywa męczące, zwłaszcza jeśli mówimy o ubraniach. Podczas podróży z pewnością Ci się one pogniotą. Trudno oczekiwać, że uda Ci się utrzymać w plecaku porządek – każde naruszenie pierwotnego stanu bagażu przewróci go do góry nogami. Za wadę można też uznać mniej atrakcyjny design plecaków. Krótko mówiąc – z walizką zawsze będziesz prezentować się bardziej elegancko, plecaki to akcesoria o mocno sportowym charakterze.

A może jakaś alternatywa?

Zarówno walizki kabinowe, jak i plecaki mają swoją plusy i minusy. Jeśli nie przekonuje Cię żadna z tych opcji, możesz zainteresować się również podróżnymi torbami na ramię. Cokolwiek wybierzesz, zajrzyj do sklepu Puccini.pl, gdzie z klasą zaopatrzysz się na każdą podróż!