Ranking lodówek side-by-side – najlepsze modele

Chcesz kupić lodówkę do przestronnej kuchni? Rozważ model side-by-side! W takim urządzeniu zmieścisz wszystkie produkty spożywcze – w tym domowe mrożonki i owoce z przydomowego ogródka. Dowiedz się, czym się kierować przy zakupie sprzętu, by w pełni wykorzystać jego możliwości!

Lodówka side-by-side czy warto?

Zastanawiasz się, czy lodówka side-by-side jest dla ciebie? Zacznij od sprawdzenia, czy masz na nią przestrzeń w kuchni. Taki model idealnie sprawdzi się w przestronnym wnętrzu. Nie zawsze zaś będzie najlepszym zakupem do aneksu kuchennego. Przyjrzyj się również swoim zwyczajom zakupowym: czy preferujesz częstsze, ale mniejsze zakupy spożywcze, czy raczej wolisz zrobić większe zapasy raz, dwa razy w miesiącu. Jeśli regularnie uzupełniasz kończące się artykuły spożywcze, powinna ci wystarczyć klasyczna chłodziarko-zamrażarka. Wolisz mieć zawsze ulubione produkty pod ręką, kupując ich po kilka sztuk? Wtedy lepiej sprawdzi się model side-by-side. Po taki sprzęt z pewnością sięgną też zapaleni ogrodnicy i działkowcy, którzy przygotowują domowe przetwory, zupy i mrożonki.

Sprzęt side-by-side to również idealny zakup dla liczniejszych rodzin lub jako element kuchni dzielonej przez współlokatorów – na przykład w mieszkaniu studenckim.

Pamiętaj, że większa lodówka oznacza większe zużycie prądu, a co za tym idzie – wyższe rachunki za energię. Dlatego nie jest dobrym pomysłem kupowanie pojemniejszego sprzętu tylko dlatego, że się zmieści w pomieszczeniu.

Modele side-by-side, podobnie jak klasyczne chłodziarko-zamrażarki, możesz kupić zarówno w wersji wolnostojącej, jak i do zabudowy. Te pierwsze nie są dużymi, białymi klockami, które przytłaczają wnętrze. Przez ostatnie lata wzornictwo lodówek znacznie się unowocześniło. Dzisiaj to eleganckie sprzęty, które dodają wnętrzu klasy i dobrze uzupełniają się z meblami.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując lodówkę? Przyjrzyj się przede wszystkim:

 • pojemności;
 • wymiarom urządzenia;
 • klasie energetycznej;
 • generowanemu hałasowi;
 • łatwemu sterowaniu;
 • dodatkowym funkcjom;
 • zastosowanym technologiom;
 • udogodnieniom przechowywania określonego rodzaju żywności.

Z jakim wydatkiem trzeba liczyć, kupując model side-by-side? Najtańsze urządzenia kosztują mniej niż 5000 zł. Możesz wybierać spośród propozycji wielu sprawdzonych producentów AGD!

Polecane lodówki side-by-side – którą kupić?

Zobacz najlepiej oceniane sprzęty w różnorodnym przedziale cenowym! Wszystkie proponowane urządzenia to modele dobrze znanych marek, które zbierają entuzjastyczne recenzje kupujących.

 • SAMSUNG RS62DG5003S9EO – model za mniej niż 5000 zł. Pojemność chłodziarki to 418 l, zamrażarki – 237 l. Klasa energetyczna urządzenia to E, a poziom hałasu – 37 db. Technologia SpaceMax pozwala przechowywać w urządzeniu więcej produktów niż w innym sprzęcie o tych samych wymiarach. Lodówka działa z aplikacją SmartThings, za pomocą której możesz zdalnie regulować temperaturę chłodzenia. Znajdziesz tu pełny No Frost oraz przydatne funkcje Power Cool i Power Freeze.
 • BEKOGN1416240ZXN – kolejny model za ok. 5000 zł – tym razem to elegancki sprzęt Beko. Pojemność chłodziarki to 376 l, zamrażarki – 196 l. Klasa energetyczna tego modelu to E, a generowany hałas wynosi 37 db. Zastosowano tutaj technologię No Frost, spodoba ci się także funkcja szybkiego chłodzenia. Wędliny, świeże mięso i ryby możesz przechowywać w specjalnej komorze świeżości, by dłużej zachowały walory smakowe i odżywcze.
 • LG GSXV90MCDE – ta ciekawie zaprojektowana lodówka za ok. 8000 zł przypadnie do gustu miłośnikom nowinek technicznych. Chłodziarka ma 416 l, zamrażarka – 219 l. Klasa energetyczna to E, a generowany hałas – 36 db. Nie zabrakło tutaj technologii No Frost. Tym, co wyróżnia ten model, jest technologia InstaView Door-in-Door. Wystarczy zapukać dwa razy w drzwi, by zobaczyć, co znajduje się wewnątrz urządzenia. W ten sposób szybko skontrolujesz zawartość lodówki, bez otwierania drzwi i zaburzania balansu temperatury. Znajdziesz tutaj również wygodny dystrybutor wody. Sprzętem możesz zarządzać zdalnie dzięki aplikacji LG ThinQ.

Chcesz porównać omówione sprzęty z innymi? Zobacz wszystkie lodówki side-by-side w sklepie MediaMarkt!