Tajskie SPA – najprostszy sposób na relaks

Natłok obowiązków i codzienne zmartwienia sprawiają, że masz problemy ze snem? Nie możesz się zrelaksować i wyciszyć? Masz wrażenie, że cały świat ciąży Ci na barkach? A może miałeś stresujący czas w pracy i szukasz sposobu na to, żeby wynagrodzić sobie poniesiony trud? Dobrym pomysłem jest tajskie SPA. To seria masaży, podczas których odprężysz się jak nigdy dotąd. Sprawdź!

Tajskie SPA – jakie zabiegi się przeprowadza?

Korzenie tajskiego SPA sięgają aż do dalekiej Azji, a dokładnie – Tajlandii. To właśnie tam zrodził się pomysł na masaże, które stanowią połączenie akupresury i jogi pasywnej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że podczas zabiegu masażysta mocno naciska na ciało klienta swoimi kończynami, a także różnymi przedmiotami. W ten sposób doprowadza do rozluźnienia mięśni. Ponadto zabiegi pomagają się odprężyć i uwolnić od uporczywych myśli.

W ramach tajskiego SPA przeprowadza się najczęściej:

  • klasyczny masaż – podczas niego trzeba przyjmować różne pozycji z zakresu jogi pasywnej. Masażysta dodatkowo pogłębia ruch poprzez naciskanie na różne obszary Twojego ciała, np. ciągnie Cię za ręce czy napiera na plecy stopami. Może używać do tego nie tylko dłoni, ale także łokci czy kolan. Zdarza się, że przez to zabieg jest nieco bolesny. Jednak po chwilowym dyskomforcie można poczuć, jak po ciele rozchodzi się przyjemna fala odprężenia;
  • masaż ciepłymi stemplami ziołowymi – do tego zabiegu wykorzystuje się jednorazowe sakiewki wypełnione różnymi roślinami, np. liśćmi eukaliptusa, cynamonowcem czy trawą cytrynową. Po ich podgrzaniu wokół unosi się niesamowity aromat, który oddziałuje na zmysły i ułatwia relaksację. Natomiast przyciskanie ciepłych stempli do ciała pomaga rozluźnić spięte mięśnie i poprawić krążenie w wybranych partiach pleców, kończyn czy brzucha;
  • masaż tajski stóp – zabieg, który cieszy się popularnością od tysięcy lat. Dawniej wierzono, że uciskając odpowiednie miejsca na stopach, można oddziaływać na pracę całego organizmu. Masaż jest niezwykle przyjemny i pomaga w walce z różnymi dolegliwościami, np. ograniczeniem mobilności czy opuchlizną.

W ramach tajskiego SPA, np. w Malinowym Dworze w Świeradowie-Zdroju, można skorzystać także z zabiegów z wykorzystaniem olejku kokosowego. Jego składniki aktywne wspomagają pielęgnację skóry, a zapach pomaga ukoić zmysły.

Tajskie SPA – dlaczego warto z niego skorzystać?

Wyjazd do tajskiego SPA to świetny pomysł dla osób, które mają problem z odprężeniem się. Zabiegi są przeprowadzane przez profesjonalnych masażystów. To eksperci, którzy doskonale wiedzą, jakie partie ciała uciskać, aby wspomóc rozluźnianie mięśni, a tym samym wesprzeć poprawę ich mobilności.

Ponadto składniki aktywne zawarte w produktach, które są wykorzystywane podczas masaży tajskich, mogą pomagać np.:

  • zwiększyć przepływ krwi w ciele, co sprzyja regeneracji organizmu – ma to szczególne znaczenie, jeśli np. dużo trenujesz;
  • przyspieszyć przemianę materii, a tym samym wspomóc proces oczyszczania organizmu.


Warto również podkreślić, że korzystanie z zabiegów sprzyja poprawie nastroju. Zadbanie o swoje ciało pozwala na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

Rozważ tajskie SPA samodzielnie lub z bliską osobą i odkryj tajniki Dalekiego Wschodu!