Urokliwe zakątki Szczecina, które warto odkryć

Wybór miasta, w którym spędzi się dłuższy urlop czy pojedzie na weekendowy wypad jest bardzo trudny. Wymaga decyzji co do tego, co chce się zobaczyć i w jaką kulturę planujemy się zanurzyć. Może najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w mieście, które ma do zaoferowania wiele atrakcji, mieszankę kulturową i niepowtarzalną atmosferę. Nad morzem takim kulturowym tyglem jest Szczecin. To miasto znajdujące się blisko granicy jest również portem, gdzie od wielu lat pojawiają się marynarze z każdej strony świata. Jakie urokliwe zakątki Szczecina warto zwiedzić nawet w czasie krótkiego pobytu? W jaki sposób wybrać najlepszy hotel, dopasowany do potrzeb?

Zabytki w Szczecinie – co warto zobaczyć?

Szczecin ma niezwykle bogatą historię – leży na granicy polsko-niemieckiej i przetaczały się przez jego terytorium wszystkie istotne globalnie konflikty zbrojne. Z czasu pod pieczą każdego z krajów wyniósł różne zabytki i urokliwe miejsca. Należy odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, który zachwyca swoją piękną architekturą i położony jest w malowniczym parku na Wzgórzu Zamkowym. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Szczecina. Jeśli poszukuje się malowniczego zakątka, warto przejść się spacerem po Wałach Chrobrego, a zainteresowani historią powinni zobaczyć Muzeum Narodowe. To tylko najważniejsze i najbardziej popularne atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć w czasie krótkiego wypadu. Dla osób planujących dłuższy urlop znajdzie się wiele innych pięknych miejsc do zobaczenia. 

Jak wybrać najlepszy hotel w Szczecinie?

Gdy chodzi o hotel Szczecin ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Można w nim znaleźć zarówno niedrogie, przyjemne hostele, jak i nastawione na relaks gości centra SPA. Jak wybrać najlepszy z nich? Czym się kierować? Warto rozważyć swoje potrzeby – jeśli w planach jest intensywne zwiedzanie nie ma sensu przepłacać za hotel z ogromną ilością udogodnień. Jeśli zaś głównym planem jest odpoczynek, warto wybrać hotel z większą liczbą atrakcji wewnątrz. 

Tygiel kulturowy – również gdy chodzi o kulinaria

Szczecin znajduje się w strefie wpływów Polski i Niemiec. Przez lata kuchnia tych dwóch krajów wymieszała się, tworząc niepowtarzalne połączenie. Z tego powodu królują pieczone i smażone potrawy. Widać jednak w szczecińskiej kuchni wpływ umiejscowionego tam portu. Można znaleźć dużo ryb i owoców morza oraz egzotycznych przypraw. Wszystkie one tworzą niepowtarzalną mieszankę, która znajduje odzwierciedlenie w szerokiej ofercie różnych restauracji i przytulnych knajpek. 

Szczecin – miasto w zachodniopomorskim

Chociaż Szczecin fizycznie nie jest miastem nadmorskim jest ściśle powiązany z morzem. Znajduje się z nim sprawnie działający port, a badania pokazują, że Odra w mieście jest zasolona. Dlatego też można uznać to miasto za część pasa nadmorskiego. Miasto jest prawdziwą mieszanką różnych kultur i naprawdę warto je zwiedzić, szczególnie że gdy chodzi o hotel, Szczecin pozwala na przebieranie w ofertach i wybranie noclegu odpowiadającego potrzebom i możliwościom.