Wakacje nad Morzem rozgrzanym do Czerwoności – Egipt

Egzotyczne wakacje nad morzem, które chociaż raz powinniśmy sobie zafundować, powinny odbyć się w Egipcie. To jedna z najczęściej wybieranych destynacji podróżnych, którzy swój wolny czas pragną spędzać skąpani w gorących promieniach słońca. Słoneczna pogoda w Egipcie zawsze jest zapewniona, a więc nie trzeba długo się zastanawiać nad bukowaniem lotu – plażowanie gwarantowane.

Dlaczego tak chętnie latamy do Egiptu?

Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych do spędzania urlopu na plaży. Może dlatego, że Bałtyk bardzo różni się od morza w Egipcie? Wpisując w wyszukiwarkę Egipt morze dowiemy się między innymi, że Morze Czerwone, które leży pomiędzy Afryką a Półwyspem Arabskim, zapewni nam kąpiel w ciepłej wodzie, niezależnie od panującej pory roku.

Jest to również raj dla odkrywców i osób zafascynowanych Starożytnością. Do atrakcji należy wliczyć historyczne monumenty, piramidy i inne odkrycia i budowle tamtej epoki. Nie powinno opuszczać się Kraju Faraonów bez ówczesnego zobaczenia kilku najważniejszych zabytków. Wlicza się do nich Wielki Sfinks, Świątynia Amona, Piramidy w Sakkarze i Gizie oraz Dolina Królów. Te, a także pomniki postawione przez naturę robią niemałe wrażenie na obrazkach. Na żywo zapierają dech w piersiach.

Fani aktywnego spędzania wolnego czasu nad morzem z pewnością skorzystają z okazji do nurkowania i bliższego przyjrzenia się rafie koralowej. W Egipcie funkcjonuje wiele szkółek, które chętnie udostępniają sprzęt do nurkowania i oczywiście przygotowują do starcia z głębokimi wodami i jej skarbami.

Istnieją także atrakcje, do których rzadko doprowadzają przewodnicy, a mogą na długo zapaść w pamięć. Do tych miejsc należy Miasto Umarłych Zawiyyet al-Mayyiteen. To jeden z największych na świecie cmentarzy o subiektywnym pięknie. Jest to nadal funkcjonujący cmentarz, a więc nie można potraktować tego miejsca jak kolejny zabytek do fotografowania. Należy pamiętać o szacunku okazywanym nawet poprzez odpowiednie ubranie. Choć jest to nekropolia zbudowana w nieoczywisty sposób, przypominający morskie fale, powinniśmy powstrzymać się od fotografowania.

Drugim rzadko odwiedzanym miejscem przez turystów jest Miasto Śmieci Manshiyat Naser w Kairze. To dzielnica slumsów o populacji około 60 000 mieszkańców na obrzeżach wzgórz Moqattam. Jest to obszar całkowicie pokryty śmieciami – ulice, dachy budynków i domów tamtejszych mieszkańców. Jest to skutek braku odpowiedniego systemu pozbywania się śmieci z domów. Na pomoc można liczyć jedynie od mieszkańców, którzy świadczą taką usługę za symboliczną opłatę, a następnie sortują śmieci i poddają recyklingowi.