Wakacje w dobie pandemii? Sprawdź, gdzie podróżować w sezonie zimowym

Masz ochotę na zimowy wyjazd, ale nie wiesz, dokąd udać się w niepewnych czasach pandemii? Przepisy w kraju i za granicą szybko się zmieniają i rzeczywiście można się w nich pogubić. Chaos informacyjny nie musi być jednak przeszkodą w realizacji Twoich marzeń o zasłużonym odpoczynku.

Na plazy

Co trzeba wiedzieć, zanim wybierze się cel podróży w sezonie zimowym?

Nie trzeba rezygnować ze swoich planów, mimo że wciąż trwa fala zachorowań na COVID-19. Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, czy kraj, do którego chce się wyjechać, przyjmuje turystów z Polski. Jeśli tak, to trzeba sprawdzić, czy konieczne będzie zrobienie testu. Pamiętaj, że przepisy są często zmieniane, jednak warto, abyś wiedział, czego możesz spodziewać się, jeśli planujesz wyjazd w najbliższych tygodniach. Niektóre kraje wymagają okazania testu PCR z negatywnym wynikiem przed wylotem turysty z jego kraju, drugą opcją jest test już po przekroczeniu granicy. Koszty wykonania badania na ogół pokrywa się samemu. Oczywiście za cel podróży najlepiej wybierać miejsca, w których nie wprowadzono obowiązkowej kwarantanny dla turystów.

Gdzie nie obowiązuje obecnie kwarantanna dla turystów?

Na szczęście w wielu krajach nie obowiązuje kwarantanna dla turystów z Polski. Odbycie kwarantanny po przylocie do kraju, w którym chce się spędzić zimowy urlop, to coś, co stanowczo nie wchodzi w grę. Wśród najbardziej atrakcyjnych turystycznie państw niewprowadzających tej formy obostrzenia znajduje się między innymi Egipt, będący ostatnio szczególnie popularnym celem destynacji. W obrębie tej grupy koniecznie trzeba wymienić też Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie, Kenię, Meksyk, Malediwy, Kostarykę i Zjednoczone Emiraty Arabskie z wyjątkiem Abu Dhabi. Masz do wyboru także Kubę, Maltę, Kostarykę, Portugalię i Maderę, Dominikanę oraz Wyspy Zielonego Przylądka. Trzeba przyznać, że oferta ta wygląda naprawdę zachęcająco. Okazuje się, że Egipt, Meksyk i Kenia to ostatnio prawdziwe hity!

Kto chce wyjechać na narty, niech skorzysta z tego, że do opisywanej kategorii należą także Szwajcaria i Bułgaria. Ciekawą alternatywą dla krajów, do których na ogół udają się Polacy chcący wypocząć w okresie zimowym, jest Albania, Czarnogóra, Macedonia i Chorwacja (wciąż bardzo popularna latem).

Dokąd można się udać bez testu?

Jeśli chcesz sobie odpuścić robienie testu, możesz wybrać jeden z krajów, w których od turystów z Polski nie wymaga się jego wykonania. Jest to Meksyk, Kostaryka, Tanzania i Zanzibar, Dominikana, a także Albania i Czarnogóra. Masz ochotę na wyjazd na północ Europy? W Szwecji nie będziesz musiał okazać negatywnego wyniku testu. Pamiętaj, że od 8 lutego w Szwajcarii obowiązuje test na obecność koronawirusa!

Wybrałeś jednak kraj z pierwszej grupy? Sprawdź, czy test musi być wykonany przed podróżą, czy po przylocie na lotnisku!

Masz wątpliwości co do tego, czy starczy Ci pieniędzy na upragnione, długo oczekiwane zimowe wakacje za granicą? Z pewnością pożyczki online na raty są ofertą, dzięki której będziesz mógł zrealizować swoje marzenia o dalekich podróżach!