Wakacje z dzieckiem w zachodniopomorskim – co warto zobaczyć?

Wakacje to czas, na który czekamy cały rok – to w końcu okazja do odpoczynku w rodzinnym gronie, rozrywki, poznania nowych atrakcji i stworzenia wspomnień, do których chętnie będziemy wracać. Aby wczasy z dzieckiem były udane, warto wybrać miejsca, które oferują ciekawe aktywności dla najmłodszych. Ostatecznie – nie ma nic gorszego niż marudne i znudzone dzieci na wakacjach. Dziś przedstawiamy najlepsze miejsca na wakacje z dzieckiem w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź, co warto odwiedzić.

Na wakacje z dzieckiem wybierz się do Dziwnowa

Nadmorskie wakacje z dzieckiem to zawsze dobry pomysł. Dziwnów to urokliwe nadmorskie miasteczko z portem rybackim i szeroką piaszczystą plażą oddzieloną od miasta wydmami. To tutaj odpoczniemy od wielkomiejskiego zgiełku, korzystając z przyjemnością z bogatej infrastruktury turystycznej i niesamowitej nadbałtyckiej przyrody. Nocleg warto zarezerwować w jednym z licznych hoteli – atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb dzieci ofertę znajdziemy np. na starydziwnow.pl

Statek w Dziwnowie

Co można robić z dziećmi w Dziwnowie? Pierwszorzędna atrakcja to oczywiście morze i czysta, piaszczysta i strzeżona plaża. Do dyspozycji najmłodszych są zjeżdżalnie i liczne dmuchane atrakcje, jest też możliwość przejażdżek na ciągniętym przez motorówkę bananie. Poza tą najbardziej oczywistą atrakcją w Dziwnowie na pewno nie będziemy się nudzić. Świetną rozrywkę zapewnia Park Linowy Tarzania ze specjalnie przygotowanymi dla dzieci trasami wspinaczkowymi. Warto odwiedzić także Dmuchany Świat Letti Lili, czyli krainę dmuchańców, trampolin i zjeżdżalni, którą z miejsca pokocha każde dziecko. Poza tym do dyspozycji rodzin z dziećmi jest Nadmorski Park Miniatur, w którym możemy zobaczyć miniaturowe wersje wszystkich nadmorskich latarni polskiego wybrzeża oraz poruszające się pomiędzy nimi miniaturowe parowozy. Miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przypadnie do gustu możliwość jazdy konnej czy przejażdżek rowerowych malowniczymi odcinkami słynnej okołobałtyckiej trasy rowerowej EuroVelo10.

Kołobrzeg oferuje wiele atrakcji, również dla najmłodszych

Kołobrzeg to kolejna nadmorska miejscowość, która oferuje liczne atrakcje dla najmłodszych. Poza plażą i nadmorskimi deptakami, podczas spaceru na pewno warto odwiedzić tutejsze molo. Długie na 220 metrów, kilka lat temu podświetlone zachwycającymi kolorowymi iluminacjami na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na najmłodszych.

Kołobrzeg

Oprócz tego, będąc w Kołobrzegu warto zajrzeć do… Miasta Myszy. To jedyne muzeum myszy na terenie naszego kraju, prezentuje około 500 gatunków tych sympatycznych zwierzątek. Niezwykłą niespodzianką jest fakt, że całe wnętrze muzeum idealnie odwzorowuje mysią norę.

Młodych miłośników militariów z kolei ucieszy na pewno wizyta w Muzeum Oręża Polskiego, gdzie możemy podziwiać jedną z największych w Europie kolekcji mundurów, różne rodzaje broni oraz pojazdów wojskowych takich jak czołgi czy samoloty.

W Świnoujściu odpoczniesz na najszerszej plaży w Polsce

Świnoujście warto odwiedzić chociażby dlatego, że znajduje się tutaj najszersza na polskim wybrzeżu plaża i kąpielisko nagrodzone tytułem Błękitnej Flagi, która jest przyznawana najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom nadmorskim. Kolejną atrakcją jest jedna z najwyższych latarni morskich na świecie. Wieża liczy 68 metrów i na jej szczyt prowadzi 308 schodów. Z góry roztacza się niezwykła panorama na miasto i na Bałtyk. W Świnoujściu warto odwiedzić także port, Park Zdrojowy, a także wybrać się na morską wycieczkę jednym z wielu statków wycieczkowych.

Latarnia morska w Świnoujściu

Ustronie Morskie to miasto idealne dla rodzin z dziećmi

Będąc w malowniczej miejscowości, jaką jest Ustronie Morskie, warto odwiedzić tutejszy aquapark. To świetna atrakcja w razie deszczu czy chłodu – w aquaparku dostępnych jest wiele atrakcji, basenów i zjeżdżalni, a także kręgielnia i kort tenisowy. To miejsce, w którym na pewno nie sposób się nudzić.