Zamek myśliwski w Karsku
Karsko w powiecie myśliborskim od drugiej połowy XIII wieku należało do Klasztoru Cystersów Kołbaczu koło Szczecina. Po rozwiązaniu zakonu w czasach reformacji w 1535 roku Karsko przeszło w ręce margrabiego Jana z Kostrzyna. Od początku domena Karsko traktowana była jako teren myśliwski. W latach 1620-1640 graf Adam von Schwartzenberg (minister elektora brandenburskiego) zbudował w Karsku zamek myśliwski oraz dwór z pruskiego muru dla otoczenia elektora.
Zameczek myśliwski w Karsku to dwukondygnacyjny budynek z okrągłymi basztami znany także pod nazwą renesansowy dwór. Zamek ucierpiał podczas wojny trzydziestoletniej, potopu szwedzkiego i wojny północnej. Majątek podupadał i w latach trzydziestych XVIII wieku zbudowano nowy folwark. W połowie XVIII wieku ówczesny dzierżawca zbudował duży dwór, który zachował się w dobrym stanie. Położony jest w starym parku z drzewami liczącymi nawet 200 lat. Zamek myśliwski przed drugą wojną światową był wykorzystywany jako gorzelnia. Obecnie to zaniedbane ruiny.
W Karsku warto zwrócić uwagę na średniowieczny kościół z granitowych obrobionych kamieni. W czasie wojny trzydziestoletniej został zniszczony, później kilkakrotnie przebudowywany. W 1899 roku rozebrano barokową wieżę kościoła i zbudowano nową, z kamieni i cegieł.