Co warto wiedzieć o jachtach komercyjnych?

Aktywny odpoczynek nad wodą to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu. Nic zatem dziwnego, że w czasie lata jest bardzo wielu chętnych do żeglugi. Aby jednak było to możliwe, niezbędna jest odpowiednia łódź, lub – dobry jacht.

  1. Jacht komercyjny – czym jest i kto może nim pływać?
  2. Czy leasing jachtów komercyjnych jest korzystny?
  3. Skąd wziąć dobrych członków załóg jachtów komercyjnych?
  4. Dlaczego jachty komercyjne są warte uwagi?

Czym tak naprawdę są jachty komercyjne i w jaki sposób należy z nich korzystać? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jacht komercyjny – czym jest i kto może nim pływać?

Jacht komercyjny to, najprościej rzecz ujmując, jednostka przeznaczona do celów rekreacyjnych lub sportowych. Może być także udostępniany w celach połowu organizmów morskich lub na przykład w celu prowadzenia działalności, która polega na odpłatnym wykonywaniu rejsów szkoleniowych. Może on przewozić do 12 osób. Jacht komercyjny służy zatem do prowadzenia działalności komercyjnej. Jest on zatem elementem branży turystycznej i służy do świadczenia różnorodnych usług związanych z żeglarstwem. Aby można było z niego korzystać, musi on posiadać odpowiednie dokumenty. Niezbędny jest dokument rejestracyjny, Orzeczenie Zdolności Żeglugowej (bądź Świadectwo Klasy) oraz karta bezpieczeństwa. Konieczny jest także odpowiedni poziom kwalifikacji załóg jachtów komercyjnych, a także dostosowanie jachtów komercyjnych udostępnianych klientom pod względem technicznym. Dokładne dane na temat wyposażenia oraz przeglądów znaleźć można na przykład w załącznikach do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 lutego 2012 r. w sprawie bezpiecznego uprawiania żeglugi przez jachty morskie.

Czy leasing jachtów komercyjnych jest korzystny?

Obecnie, w ramach prowadzenia działalności polegającej na korzystaniu z jachtów komercyjnych wiele firm zachęca do leasingu. Jest to z całą pewnością korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim, leasing jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firm. Pozwala ono na korzystanie z różnorodnych urządzeń, bez konieczności całościowego kupowania sprzętu. Dzięki leasingowi można co jakiś czas zmieniać wybrane jachty na nowe, lepsze modele. Ponadto leasing może być dostępny w różnych cenach – przy odrobinie dobrych chęci znaleźć można naprawdę doskonałe oferty. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferowane są przez firmy leasingowe. Ciekawe informacje znaleźć można na przykład na stronie https://everboat.pl/rejestracja-jachtu.

Skąd wziąć dobrych członków załóg jachtów komercyjnych?

Bardzo często zdarza się, że w ramach usługi wypożyczenie jachtu komercyjnego proponowana jest także załoga. To bardzo dobra i bezpieczna opcja. Przede wszystkim, pozwala ona zminimalizować problemy, związane z poszukiwaniem ludzi posiadających odpowiednie kwalifikacje. Co więcej, możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu minimalizuje biurokrację i ułatwia cały proces. Decydując się na jacht komercyjny, warto postawić właśnie na to rozwiązanie.

Dlaczego jachty komercyjne są warte uwagi?

Jachty komercyjne pozwalają na prowadzenie działalności, związanej z żeglarstwem. Obecnie bardzo wiele osób jest zainteresowanych tego typu usługami. Możliwość odbycia rejsu to niezwykła przygoda, która kusi zarówno osoby posiadające patent żeglarski, jak i zupełnych amatorów. Dzięki temu firmy, która udostępniają jachty do celów rekreacyjnych bądź innych mają szansę na duże powodzenie.

Jachty komercyjne to bardzo ciekawe urządzenia, które pozwalają na prowadzenie działalności gospodarczej. Dają one klientom szansę na przeżycie wyjątkowej, morskiej przygody, zaś przedsiębiorcom – możliwość zarobku. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają firmy leasingowe w tym zakresie.