Mazury widziane z wody – czarter jachtów na Mazurach

Mazury to niesamowity region, który co roku przyciąga amatorów sportów wodnych i wielbicieli przyrody. To także doskonałe miejsce dla miłośników wędkarstwa czy kajakarstwa. Można tu bez końca jeździć rowerem czy przemierzać kilometry ścieżek. Aby w pełni nacieszyć się urokiem mazurskiej przyrody, trzeba się znaleźć w samym jej sercu. Jak to zrobić? Doskonałym sposobem jest czarter jachtów na Mazurach.

Czarter jachtów na Mazurach – sposób na niezapomniane wakacje

Czarter jachtów na Mazurach to kwintesencja wymarzonego urlopu. Takie rozwiązanie zapewnia kontakt z naturą, aktywny wypoczynek, a przy tym jest to niezapomniana przygoda. Na taki sposób spędzania urlopu można się zdecydować, kiedy wyjeżdżasz z drugą połówką, grupą przyjaciół, z rodzicami czy też z dziećmi. To uniwersalne rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu.

Podziwianie okolicy z poziomu mazurskich jezior to zupełnie inna jakość zwiedzania. Przebywając na jachcie, masz możliwość obserwowania rzadkich okazów ptaków i zwierząt. Możesz także bezkarnie wylegiwać się w promieniach mazurskiego słońca. Czas spędzony na jachcie należy tylko do ciebie – jesteś na środku jeziora, z dala od zgiełku miast i turystycznego tłoku.

Jeśli ci się znudzi – zawsze możesz dobić do brzegu. Udać się do klimatycznej knajpki, poleżeć na plaży czy pozwiedzać. Na Mazurach nie brakuje zabytków i obiektów kulturalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czarter jachtów – Mazury

Na stronie https://www.nordjacht.pl znajdziesz pełną ofertę jachtów. Jakie łodzie możesz wypożyczyć?

  • Jachty motorowe bez patentu
  • Jachty wymagające uprawnień
  • Jachty żaglowe

Ponadto istnieje możliwość czarteru z profesjonalnym sternikiem. Do wyboru masz wówczas dwa jachty, a mianowicie jacht motorowy SeaRay z silnikiem 300KM lub spacerowy jacht motorowy Futura 36 Fly. Pierwszy z jachtów zapewnia większą prędkość, a co za tym idzie adrenalinę. Drugi przeznaczony jest raczej do spokojnego pływania.

Wypoczywając na Mazurach, warto wiedzieć, że możliwy jest także krótkoterminowy czarter katamaranów solarnych na godziny oraz szybkich motorówek do czarterów całodziennych (ze sternikiem lub bez). Takie rozwiązanie to doskonałe urozmaicenie urlopu.

Czarter jachtu – na co warto się zdecydować?

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej firmy, która zajmuje się czarterowaniem jachtów. Na co zwrócić uwagę? Na początek warto sprawdzić opinie na FB i Google Maps. Pozytywne opinie od użytkowników to cenna wskazówka.

Dobra firma oferuje także różne typy jachtów do wyboru: szybkie houseboaty, houseboaty bez patentu, szybkie motorówki, jachty żaglowe, łodzie na godziny, katamarany solarne. Dużym atutem jest możliwość ubezpieczenia kaucji. Jeżeli dojdzie do ewentualnego wypadku, nie ma ryzyka utraty pieniędzy.

Bardzo ważny jest także sam proces zawarcia umowy. Najwygodniejszym sposobem jest rezerwacja on-line lub telefonicznie. Nie zapomnij również o ubezpieczeniu podróżnym. Bezpieczeństwo na wodzie to kwestia priorytetowa. Ponadto jachty powinny być ubezpieczone w zakresie Casco oraz OC, jak też bezpłatnie serwisowane w razie awarii na szlaku lub w porcie.

W szerokiej ofercie jachtów z pewnością znajdziesz model, który będzie odpowiadał na twoje potrzeby. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z obsługą. Niektóre jachty nie wymagają posiadania patentu, a więc są odpowiednie dla każdego. Jeśli natomiast nie czujesz się na siłach, by samodzielnie wypłynąć na mazurskie jeziora, to doskonałym pomysłem będzie czarter jachtów żaglowych ze sternikiem.