Urlop nad morzem to nie tylko Trójmiasto

Zbliżają się upragnione wakacje. Jedni wybiorą się na górskie trasy, inni spędzą dni wylegując się na plażach. Planując wczasy nad polskim morzem warto pamiętać, że największe nadmorskie miejscowości będą tłumnie oblegane przez turystów. Na szczęście, wczasy nad morzem można spędzić w miejscu równie pięknym i atrakcyjnym, a jednak nie tak tłocznym – na przykład w Ustce!

Dlaczego właśnie Ustka?

Ustka to urokliwe nadbałtyckie miasto położone na zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego.Miejscowość przyciąga turystów z całego kraju czystą, niebywale szeroką plażą i licznymi atrakcjami. Mimo że Ustka jest mniejsza od Gdyni czy Gdańska, nie brak tu rozrywek dla odwiedzających w każdym wieku. Niezależnie więc, czy planujesz pełne zwiedzania wakacje z rodziną, interesuje cię aktywny wypoczynek czy marzysz o kilku dniach zasłużonego relaksu z usypiającym szumem fal w uszach – obierz kierunek na Ustkę! 

Morskie fale Bałtyku w Ustce

Atrakcje Ustki

Co warto zobaczyć w Ustce? Miejsce jest naprawdę sporo! Do najpopularniejszych należą m.in. Stara Osada Rybacka, Latarnia Morska, port i zabudowania dawnej stoczni, Muzeum Ziemi Usteckiej i Bunkry Bluchera. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu park rozrywki MegaLandia.

Miasto wypełnione jest muralami, pomnikami i miejscami pamięci narodowej, na które można trafić spacerując po tętniącej życiem promenadzie. Przechodząc wśród straganów, restauracji i sklepów, warto skorzystać z okazji, by spróbować Krówki Usteckiej oraz ciastek  kształcie Usteckiej Syrenki.

Nadwyrężone zdrowie można podreperować w uzdrowisku lub tężni, fani niezapomnianych przeżyć mogą wziąć udział w licznych imprezach sezonowych a Szlak Zwiniętych Torów z pewnością spodoba się rowerzystom i biegaczom.

Noclegi w Ustce

Nadbałtyckie hotele często potrafią przyprawić o zawrót głowy – zatrważające ceny, ciasne pokoje, tłok w restauracjach i spora odległość od plaży skutecznie psują radość długo wyczekiwanego wyjazdu. Na szczęście Ustka obfituje w liczne, zachwycające apartamenty nad morzem. Niezapomniany pobyt oferuje m.in. Nadmorska Przystań, czyli kompleks w pełni wyposażonych apartamentów i domków.