Wrocław jakiego nie znasz!

Podróże inspirują, dają nowy punkt widzenia i pozwalają próbować nowych smaków. Od zawsze dużą popularnością cieszyły się dalekie podróże zagraniczne i egzotyczne. Na szczęście już chwilę temu pojawił się trend, który na nowo zachęca nas do bliższych podróży i poznawania własnego kraju. Z jednej strony kuszą nas rozległe lasy, jeziora, puszcze i doliny, czyli bogactwo fauny i flory. Z drugiej strony do zwiedzania zapraszają nas piękne miasta, takie jak Wrocław. Na miejscu czeka na nas Hala Stulecia, wrocławskie krasnale, czy Wyspa Słodowa. Centrum Wrocławia zaprezentuje nam jeden z największych rynków staromiejskich z całej Europy. Co jeszcze czeka na nas w tym pięknym mieście? 

Jakie atrakcje Wrocław kryje w sobie?

Do stolicy dolnego śląska powinien wybrać się każdy, kto uwielbia klimatyczne uliczki, kameralne zaułki i miejsca idealne do długich spacerów. Wrocław to miasto, które zachwyca zarówno w czasie dnia, jak również w nocy. Zwiedzanie Wrocławia warto rozpocząć od Rynku mającego miano jednego z największych na starym kontynencie. Jego powierzchnia to prawie 3,8 hektara. Kiedyś największy plac targowy, dziś obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Wrocławia. Na uwagę zasługuje okazały Ratusz, utrzymany w stylu późnogotyckim. Atrakcją, którą odwiedza niemal każdy jest Wrocławska fontanna multimedialna. Mieści się tuż obok Hali Stulecia, którą również warto zobaczyć na żywo. Atrakcje Wrocław to także Muzeum Sztuki Cmentarnej, Muzeum Sztuki Współczesnej, Galeria Neonów, czy Wrocławski Ogród Botaniczny.

Do najważniejszych atrakcji Wrocławia zaliczyć musimy także Wyspę Słodową, zlokalizowaną na Odrze. Wyspa mieści się w obrębie Starego Miasta i jest popularnym miejscem odpoczynku i relaksu zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających ją turystów. Latem na wyspie pojawia się scena, na której można oglądać występy teatralne, taneczne, czy muzyczne.

Zajrzyj do zoo i Kolejkowa – Wrocław dla najmłodszych

Wrocław jest miastem stworzonym do rodzinnego zwiedzania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nasze dzieci lubią zwierzęta koniecznie musimy udać się do Wrocławskiego Zoo, który słynie z tego, iż posiada największą liczbę zwierząt spośród ogrodów zoologicznych w całym kraju. Jest to miejsce, które może pochwalić się także największą liczbą gatunków zwierząt. Zoo Wrocław to rozległy teren, który będziemy zwiedzać około czterech godzin.

Dziecięce atrakcje we Wrocławiu to także Kolejkowo oraz Afrykarium. Kolejkowo to nic innego, jak ogromna kolejowa makieta naszego kraju. Zminiaturyzowany świat zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z kolei Afrykarium przybliża odwiedzającym ekosystem życiodajnych wód Afryki oraz jej wodne środowisko. Wśród dziewiętnastu zbiorników i basenów zobaczymy rafę koralową Morza Czerwonego, ryby słodkowodne, dik diki, czyli maleńkie antylopy, naziemne wiewiórki, drapieżne mangusty, a nawet hipopotamy. Niezwykły świat „Czarnego Lądu” możemy poznać w niecałe dwie godziny.

Wrocławskie krasnale

Obowiązkowym punktem na mapie Wrocławia są wszechobecna figurki krasnali. To swoisty symbol tego miasta. Jest ich ponad 600 sztuk, a nowych wciąż przybywa. Ich historia sięga czasy Pomarańczowej Alternatywy, która humorem walczyła z absurdalnością komunizmu. Najwięcej małych krasnali można było wtedy znaleźć na ulicy Świdnickiej. Współcześnie krasnale można spotkać przy najważniejszych atrakcjach Wrocławia. Wrocław jest miastem, które spodoba się dzieciom i dorosłym. Miasto tętni życiem, może pochwalić się ciekawą infrastrukturą i ogromem miejsc, w których można posiedzieć, dobrze zjeść, oraz miło spędzić czas.