Jakie buty sprawdzą się podczas aktywnych wakacji?

Zimą wybór butów jest dość prosty: chodzi głównie o to, by obuwie zapewniło komfort i ciepło. Jednak latem wybór w zakresie męskich butów jest zdecydowanie szerszy, a co za tym idzie – nierzadko dopasowanie optymalnego obuwia okazuje się dużo trudniejsze. Jakie buty sprawdzą się szczególnie dobrze podczas aktywnego, wakacyjnego wypadu?

Rodzaj aktywności ma znaczenie

Jeśli chodzi o dobór męskich butów na lato, duże znaczenie ma rodzaj aktywności, jaką planujemy uprawiać. Jak łatwo się domyślić, nawet najdłuższy, kilkukilometrowy spacer po nadmorskim deptaku wymaga innego rodzaju obuwia niż trekkingowa wyprawa w górach.

Dlatego też wybierając buty męskie na lato, warto zastanowić się, w jaki sposób planujemy spędzić nadchodzący urlop. Poniżej prezentujemy modele obuwia, których zakup z pewnością warto rozważyć!

Męskie buty na letni wypad nad morze

Jeśli planowany urlop ma odbyć się w morskiej okolicy, z całą pewnością warto postawić na model, który można szybko założyć i zdjąć, choćby po to, by wysypać z wnętrza buta piasek. Na nadmorskich deptakach niepotrzebna jest szczególna amortyzacja i zabezpieczenie kostki, bowiem w większości przypadków mamy do czynienia z równymi deptakami wyłożonymi kostką. W takiej sytuacji doskonałym wyborem mogą okazać się klapki, które można wyjątkowo szybko założyć i zdjąć lub – jeśli preferujemy nieco bardziej zabezpieczające stopę obuwie – męskie sandały. Obydwa te modele pozwolą szybko pozbyć się piasku, a także zapewnią komfort noszenia w wyjątkowo ciepłe dni.

Buty w góry

Jeśli chodzi o letnie buty na nadmorskie wędrówki, kwestia jest dość prosta, czego nie można powiedzieć w przypadku obuwia w góry. Podczas wędrówek po nierównym terenie, jesteśmy zdecydowanie bardziej narażeni na przypadkowy uraz. Dlatego też konieczny jest dobór takiego stroju, który zapewni wygodę, ale również bezpieczeństwo w trakcie trekkingu.

Na co zwrócić uwagę? Dobre buty męskie na letnią wyprawę w góry powinny odpowiednio zabezpieczać kostkę i podeszwę stopy. Jednocześnie, warto pamiętać o wysokich temperaturach, jakie zazwyczaj panują latem, dlatego też ten typ obuwia powinien zapewniać optymalny przepływ powietrza, który uchroni przed przegrzaniem.

Co na co dzień?

Jeśli decyzja co do letniego urlopu nie została jeszcze podjęta – warto mimo wszystko zakupić wygodne, codzienne obuwie. Jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów wydają się być sneakersy: z jednej strony zapewniają podtrzymanie stopy i izolację od podłoża, co jest szczególnie istotne podczas dłuższych, wakacyjnych spacerów. Z drugiej – taki typ obuwia może być stworzony ze specjalnej siateczki, która zapewnia optymalny przepływ powietrza również w ciepłe dni. To świetny wybór na wędrówki nadmorskimi deptakami, jednak warto pamiętać, że sneakersy sprawdzą się także podczas wypraw po innych (nie górskich, wymagających specjalnego przygotowania) terenach – choćby na Mazurach.

Warto pamiętać, że wygodne buty to absolutna podstawa. Bez nich każda wycieczka nie tylko nie będzie przyjemna, ale również może zakończyć się otarciami!