Co Zwiedzić Rodzinnie Pomorskie? Oto 6 Miejsc, Które Warto Odwiedzić!

Województwo pomorskie wzbudza szczególne zainteresowanie turystów w każdym wieku, a więc także najmłodszych. Jeśli wybieramy się tam wraz z naszymi dziećmi, koniecznie musimy dowiedzieć się, na jakie atrakcje możemy liczyć.

1. Centrum Hevelianum

Adres: Gradowa 6, Gdańsk, tel: 58 742 33 52

Znajdujące się w popularnym turystycznym mieście Gdańsk Centrum Hevelianum spodoba się każdemu dziecku, które jest zafascynowane nauką. Można tutaj oglądać rozmaite konstrukcje, umożliwiające zapoznanie się z podstawowymi prawami fizyki. Organizowanych jest tu także wiele ciekawych wystaw. Jedną z tych ciekawszych jest ta dotycząca dawnych dziejów naszego kraju. To wystawa historyczna, prezentowana w formie multimedialnej, a więc szczególnie dla dzieci atrakcyjnej. Zaciekawienie najmłodszych może wzbudzić też wystawa w formie interaktywnej o nazwie „Dookoła Świata”. Co ciekawe, umieszczonych zostało tu blisko sto stanowisk, dzięki którym pociecha ma szansę zapoznać się z mnóstwem ciekawych gatunków flory i fauny.

2. Farma Zwierzaki Nad Potokiem

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn, tel: 735 970 455

Zdecydowana większość dzieci kocha zwierzęta. Jeśli więc będziemy z naszymi pociechami w województwie pomorskim, rozważmy odwiedzenie miejscowości Żukczyn, a konkretnie znajdującej się tam Farmy Zwierzaki Nad Potokiem. W miejscu tym hodowane są zwierzęta takie jak między innymi kuce, emu, alpaki, a także króliki, wiewiórki, ozdobne kaczki, kozy, pawie czy owce. Co ciekawe, dzieci mogą nie tylko przyglądać się interesującym gatunkom, ale również je pogłaskać oraz dać im jeść. O pokarm nie trzeba się martwić, bo otrzyma się go przy wejściu do tego obiektu. Jeśli odwiedzimy to miejsce w sezonie turystycznym, możemy liczyć też na udział w ogniskach, które są tu wtedy organizowane. Będąc na Farmie Zwierzaki Nad Potokiem należy jednak pamiętać o przestrzeganiu wszystkich ważnych zasad. Dzięki temu zapewnione zostanie nie tylko bezpieczeństwo zwierząt, ale i dzieci. Warto uczyć najmłodszych szacunku do zwierzaków. 

3. Gdańskie ZOO

Adres: Karwieńska 3, Gdańsk Oliwa, tel: 58 552 00 41

Ogród zoologiczny w Gdańsku z pewnością jest jedną z czołowych atrakcji województwa pomorskiego. To największy tego typu obiekt w całej Polsce. Dziecko, jak i dorośli mogą podziwiać tu ponad 220 różnych gatunków zwierząt. Znajdują się tu między innymi pingwiny, hipopotamy czy jedyne w Polsce bawoły anoa. Co ciekawe, w miejscu tym nie brak też innych atrakcji niż zwierzęta. Mowa tu choćby o parkach linowych, które z pewnością przypadną do gustu pociechom przepadającym za aktywnością fizyczną. Nie brakuje tu też placów zabaw, które zajmą uwagę tych nieco młodszych, kilkuletnich dzieci. Ze względu na to, że gdański ogród zoologiczny jest naprawdę ogromny, warto zarezerwować sporo czasu na spacer po nim. Dzięki temu możliwe będzie obejrzenie jak największej ilości zwierząt i zrobienie im pamiątkowych zdjęć. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie dokarmiać zwierząt i przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

4. Fokarium na Helu

Adres: Morska 2, Hel, telefon: 58 675 08 36

Już sam półwysep helski wzbudza zainteresowanie wielu turystów, w tym także dzieci. Na Helu mieści się fokarium, które może wzbudzić szczególną uwagę najmłodszych. Ulokowane jest przy uroczych bulwarach, a w sezonie osób oczekujących na zwiedzenie tego miejsca jest naprawdę sporo. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość. Nie każdy wie, ale podstawowym celem tego fokarium jest odtworzenie populacji foki szarej. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że dla dzieci najciekawsze będzie obserwowanie tych zwierząt pływających w wodzie. Ogromne baseny zapewniają im naprawdę dużą swobodę. Fokarium organizuje też sporo ciekawych warsztatów dla najmłodszych.

5. Zamek w Malborku

Adres: Starościńska 1, Malbork, telefon: 55 647 09 78

Majestatyczny Zamek w Malborku to jedna z tych atrakcji, które przyciągają zarówno uwagę dorosłych, jak i dzieci. Nie każdy wie, ale budowa tego zamku zajęła blisko dwieście lat. Wnętrze rezydencji prezentuje się naprawdę ciekawie, a historie opowiadane przez przewodnika urozmaicają pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Jeśli udajemy się do malborskiego zamku z dziećmi, najlepiej będzie jeśli zdecydujemy się na Trasę Zieloną. Dzięki tej trasie będziemy mieć możliwość zwiedzenia podzamcza i dziedzińców.

6. Muzeum Motyli 

Adres: Generała Hallera 19, Władysławowo, tel: 502 329 066

Jeśli będziemy mieć okazję być we Władysławowie, śmiało możemy odwiedzić Muzeum Motyli znajdujące się w centrum tego nadmorskiego miasteczka. Można podziwiać tu przepiękne motyle i inne owady. Znajdują się one w gablotach, dzięki czemu wszystkie okazy można dokładnie obejrzeć. Bilety do tego muzeum są niezwykle tanie, a w miejscu tym można przebywać tak długo, jak ma się ochotę. Będąc tu warto pokusić się o zrobienie kilku zdjęć na pamiątkę.

Zobacz też inne atrakcje dla dzieci na pomorzu: www.fajnepodroze.pl/pomorskie-najlepsze-atrakcje-dla-dzieci