Park rozrywki Mandoria

Kiedy ma się dzieci – trzeba się bawić. Kiedyś, wielu rodziców nie miało zbyt wielu możliwości – musiał wystarczyć skromny plac zabaw dla najmłodszych i maluchów, a dla nieco starszych dzieci, prócz placu zabaw znajdowaliśmy jakieś jarmarczne wesołe miasteczko. Wielu dorosłych, aby zapewnić dzieciom jakieś atrakcje, wymyślało inne aktywności – można było zabrać je na zwiedzanie ciekawych miejsc, na spacer do lasu pod drzewami, można też było rozłożyć koc i zrobić piknik na świeżym powietrzu. Obecnie, zwykłe place zabaw dla najmłodszych dzieci nie są już tak atrakcyjne. Choć wiele placów zabaw zostało zmodernizowanych, to prym zaczęły wieść parki rozrywki. Taki kompleks parku ma tak wiele do zaoferowania! A jakie znajdziemy tam atrakcje! Farma Iluzji, Bocianie Gniazdo, Wielkie Koło, Zatoka piskorza, Jama Bazyliszka! Co park – to inne wspaniałe atrakcje! Czy wiesz zatem, że wielki park zabaw dla dzieci w postaci cudownego parku rozrywki znajdziesz też w środkowej Polsce?

Formy rozrywki dla twojego dziecka

Rodzice młodszych dzieci i tych starszych są w stanie znaleźć wiele aktywności do przyjemnej zabawy. Dla młodszych, same zabawki, kupowane w sklepie to za mało. Dla dziecka, sama zabawa to punkt wyjścia. Kiedyś, oferowano nam duży plac zabaw z huśtawkami, karuzelami. Starsze dzieci w szkole mogły liczyć na dobrze wyposażone boisko. Z czasem, dla dzieci w różnym wieku zaczęto tworzyć nowe miejsca atrakcji. Pojawiła się np. plenerowa siłownia, stworzony został skate park dla aktywnej młodzieży.

W ostatnich latach, popularność zaczęły zyskiwać także inne atrakcje jak spora ścianka wspinaczkowa, także dla małych dzieci, park linowy czy park trampolin. Zresztą w samym mieście można znaleźć wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Należy do nich także klasyczny park zabaw dla dzieci jak plac zabaw olkówek, plac zabaw hasanka czy inne punkty w Warszawie oraz całej Polsce. Jednak place zabaw Warszawa to zbyt mało.

Parki w całej Polsce – co na dzieci czeka w kraju?

Mimo wielu różnorodnych atrakcji, zjeżdżalnie czy huśtawki wciąż nas inspirują. Czy to w upalne dni czy te nieco chłodniejsze, możemy się także udać i spędzić cały dzień, w jednym w wielu parków rozrywki dla dzieci. Dla dzieciaków oraz dorosłych to świetne miejsce na wypoczynek i zabawę! Sam park – nie ważne, który wybierzemy – zapewni nam chwilę relaksu i zapomnienia od poważnych spraw. Pozwoli nam się poczuć jak dzieci.

Już Walt Disney, który w latach 50. tworzył swoje marzenie w postaci Disneylandu wiedział, że park rozrywki to miejsce, gdzie ludzie w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Gdzie można zapomnieć, że jest się dorosłym i gdzie każdy z nas może obudzić w sobie dziecko. To samo, które marzyło o przygodach, wróżkach i magii! Tę ideę w mniejszym lub większym stopniu, przejmują najpopularniejsze parki rozrywki w polsce. 

Każdy park zabaw dla dzieci opiera się na innej tematyce i atrakcjach. W naszym kraju, w każdym zakątku znajdziemy różnorodne parki rozrywki takie jak Park Rozrywki Energylandia, Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia, Park Nauki i Edukacji JuraPark Krasiejów, Westernowy Park Rozrywki Twinpigs w Żorach, Rabkoland Park Rozrywki, Zatorland, Julinek park, Lunapark Sowiński, Rodzinny Park Rozrywki w Łebie i wiele, wiele innych.

Dlaczego właściwie tak bardzo lubimy parki rozrywki? Powodów jest wiele, a najważniejszy z nich jest taki, że po prostu chcemy i lubimy się poczuć jak dzieci. Dorośli sami chcą się oderwać od pracy, problemów, rachunków, obowiązków. A gdy przy okazji, możemy zapewnić swoim dzieciakom multum rozrywki – to jest jedynie wartość dodana.

Mandoria – park rozrywki pod Łodzią

Gdy mieszkasz w centrum kraju, może ci się wydawać, że wszędzie masz blisko. Czy nad morze, czy w góry, czy nad mazurskie jeziora. A najlepszą opcją jest pojechanie do cudownego i wyjątkowego parku rozrywki, umieszczonego pod Łodzią, w Zgierzu – parku rozrywki Mandoria.

To renesansowe miasto i port pełen przygód, gdzie przeniesiesz się w czasie. Tutaj czekają na Ciebie piraci! Tajemnicze morskie stwory! A do tego wszystkiego – wyborne jadło!

Park Rozrywki Mandoria, otwarty jest przez cały rok, co czyni go wyjątkowym na tle wielu innych parków w Polsce, działających sezonowo. To miejsce dla każdego – odnajdzie się tu maluch, dzieci młodsze i starsze, rodzice, a nawet dziadkowie. Do większości atrakcji dostaniecie się bez większych problemów, jedynie do nielicznych trzeba mierzyć 85-100cm. 

Samych atrakcji, Mandoria ma bardzo dużo! Znajdziecie tu klasyczne zjeżdżalnie, karuzele, roller-coastery, małpi gaj, rowerki wodne. Mandoria oferuje między innymi dwupoziomową karuzelę Karawana, lustrzany labirynt Skarbiec, najdłuższy roller-coaster pod dachem Merkant, roller-coaster w ciemnościach Mroczny Dwór czy wirujący statek piracji Galeon.

A gdy zmęczysz się zabawą, możesz liczyć na naprawdę dobre jedzenie w postaci np. pizzy z pieca czy domowej kuchni. Nie musisz się martwić, że serwujesz dzieciom słaby, jakościowy fast food! U nas zjesz naprawdę smacznie.

Nie ma się co zastanawiać, tylko warto odkryć to niezwykłe miejsce zabawy!