Zestaw walizek podróżnych na kółkach – najlepszy przyjaciel podróży

Solidne walizki podróżne – jaki materiał wybrać?

Dostępne w sklepach walizki różnią się między innymi tworzywem, z jakiego zostały wyprodukowane. Wybierając torbę podróżną, należy zwrócić uwagę na to, aby była solidna, trwała, oporna na uszkodzenia. Materiał powinien dobrze zabezpieczać rzeczy, które są wewnątrz walizki. Do wyboru są miękki walizki z poliestru i nylonu, a także walizki twarde, z ABS, polipropylenu i poliwęglanu. Różnią się właściwościami, wagą, odpornością, a także ceną. Walizki w ABS są dość tanie, ale mogą pęknąć pod wpływem nacisku. Zestawy z PP są trwałe i odporne na uszkodzenia, sprawdzą się dla osób, które często podróżują. Najbardziej polecane są wytrzymałe walizki podróżne wykonane z poliwęglanu. To materiał niesamowicie trwały, wytrzymały, wodoodporny, tego typu walizki powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Rozmiar i waga walizki

Walizki muszą być dopasowane do potrzeby użytkowników, długości i rodzaju podróży, a także wymogów linii lotniczych. W przypadku przekroczenia wagi czy wielkości walizki trzeba się liczyć z dopłatami. Przed wylotem warto sprawdzić, jakie wymagania ma przewoźnik i dobrać odpowiednią walizkę. Do wyboru są małe walizki 30-40 l, średnie, mieszczące do 80 l i duże, o pojemności 80-120 l. Mniejsze walizki sprawdzą się doskonale jako bagaż podręczny.

Zestaw walizek podróżnych na kółkach

Większość walizek jest wyposażanych w 2 lub 4 kółka. Oprócz ilości bardzo ważny jest materiał, z którego zrobione są koła. W ofercie producentów są walizki z kółkami plastikowymi, które są podatne na uszkodzenia, a także mają słabą amortyzację. Lepszym rozwiązaniem są walizki z kołami z kauczuku, które są trwałe, odporne na wstrząsy, pozwalają na wygodne manewrowanie bagażem. Kółka łożyskowane są najczęściej wybierane, zapewniają cichą pracę i dobrą wytrzymałość W przypadku wyboru walizki z 2 kołami, warto szukać takiej, której koła są duże, wyposażone w osłonę, zintegrowane z obudową. Walizki na 4 kołkach, które obracają się o 360 stopni, są bardziej stabilne, można nimi swobodnie manewrować, nawet po trudnych nawierzchniach. Warto wybrać wygodny zestaw walizek podróżnych na kółkach, który pozwoli zabrać w podróż wszystko, co niezbędne.

Zestawy walizek – wygodne zamknięcia i uchwyty

Ważnym elementem walizki, wpływającym na bezpieczeństwo przewożonych rzeczy jest zamknięcie. Przed zakupem warto sprawdzić, czy zamki działają płynnie, nie zacinają się i nie stawiają oporu. Dobrym wyborem są walizki z szyfrowanym zamkiem, które chronią zawartość przed kradzieżą. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest teleskopowy uchwyt. Wysuwany uchwyt musi chodzić płynnie, plusem jest regulowana wysokość, pozwalająca na dopasowanie długości do swojego wzrostu. Wygodę użytkowania walizki zwiększy także uchwyt boczny.

Wnętrze walizki

Każda walizka może nieco różnić się organizacją wewnętrznej przestrzeni. Niektóre walizki posiadają dodatkowe kieszenie, pasy i zabezpieczenia, które umożliwiają łatwe posegregowanie bagażu. Dobrze, jeżeli walizka ma specjalną przegrodę, zamykaną na zamek, pozwalającą utrzymać bagaż na miejscu. Plusem są kieszenie wewnętrzne, które pozwalaj na wyjęcie potrzebnych rzeczy, bez potrzeby rozpinania całej walizki.

Wygląd walizki

Producenci oferują walizki w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć model, który przypadnie mu do gustu. Można wybrać torby w tradycjach kolorach tj. czerń, szarość, granat lub postawić na żywe kolory, które łatwo zlokalizować. Modne są walizki czerwone, żółte czy czerwone. Dla najmłodszych dostępne są walizki w ulubione dziecięce wzory, pełne kolorów. Najlepiej kupić komplet walizek, który doskonale sprawdzi się w czasie podróży, a także będzie się estetycznie prezentował.

Komplety walizek podróżnych to doskonały pomysł dla osób, które dużo podróżują, potrzebują walizek o różnej pojemności. Kupując zastaw podróżny, można nie tylko oszczędzić pieniądze, ale i miejsce. Walizki można przechowywać, chowając jedną do drugiej, co na pewno docenią posiadacze małych mieszkań. Warto sprawdzić ofertę i wybrać walizkę idealną do swoich potrzeb.