5 najpiękniejszych miejsc na Sylwestra w Polsce

Sylwester tuż tuż, a ty nadal nie wiesz gdzie i jak go spędzisz? Czasu nie zostało dużo, zatem decyzję należy podejmować czym prędzej. Jeśli ten rok chcesz zakończyć w wyjątkowy sposób, nie w swoim domu lub mieszkaniu, przygotowaliśmy dla ciebie propozycję 5 wyjątkowych miejsc w Polsce, w których sylwestrowa noc będzie niezapomniana.

Sylwester w Zakopanem

To miasto od wielu lat kojarzy się ze świętami i sylwestrem. Spędzenie tej nocy u stóp Tatr to wyjątkowo dobry pomysł. Na turystów czeka tam olbrzymia baza noclegowa i szereg atrakcji. Bale, imprezy, dyskoteki, a to wszystko oczywiście w oryginalnym zakopiańskim stylu. Sylwester w Zakopanem, mimo iż do najtańszych z pewnością nie należy, to jednak ma wiele zalet. Przede wszystkim w Zakopanem można o tej porze roku liczyć na iście zimową pogodę, co już nie jest takie oczywiste w innych miejscach Polski. Jeżeli podoba ci się ta pozycja, już teraz zacznij szukać noclegów w tym mieście.

Sylwestrowa noc w Krakowie

Rzut beretem od Zakopanego znajduje się Kraków. Przez wiele lat pod rząd w tym mieście organizowana była wielka impreza na rynku, transmitowana w telewizji. Od pewnego czasu zabawy przeniosły się do lokali, których w Krakowie są setki. Z okazji Sylwestra niemal każdy z nich organizuje jakąś imprezę. Wstęp na nie zwykle jest płatny – od 200 do nawet 1000 złotych za osobę. W cenę wliczone oczywiście jest jedzenie i picie, a czasami również i nocleg. Jeśli do tej pory nie udało wam się przeżyć Sylwestra w Krakowie, warto to zrobić przynajmniej jeden raz w życiu.

Białka i Bukowina Tatrzańska

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w Małopolsce, a dokładnie na Podhalu. Jeśli chcesz spędzić sylwestra w oryginalnych okolicznościach, masz do swojej dyspozycji liczne baseny termalne tak jak te w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej. Te oraz inne obiekty na Podhalu przygotowują na tę wyjątkową noc wspaniałe oferty. Dzięki nim będziesz mogła przywitać Nowy Rok w stroju kąpielowym, bez potrzeby kupowania kosztownej kreacji i robienia drogiego makijażu.

Mikołajki na Mazurach

Jeśli w góry jest dla Ciebie za daleko, wspaniałego Sylwestra można przeżyć na pięknych Mazurach. Jedna z wielu miejscowości, którą warto tam odwiedzić to Mikołajki. Do dyspozycji mamy wiele hoteli i pensjonatów, które przygotowały ciekawą ofertę imprez sylwestrowych. Tu również ceny wahają się do 200 do ponad 1000 złotych za osobę. W przypadku wielu obiektów swój pobyt można rozszerzyć o kilka dodatkowych dni, przez co oczywiście cena wzrośnie. Nie jest to jednak dużym problemem, kiedy w zasięgu ręki jest pożyczka bez BIK.

Trójmiasto – Sylwester nad polskim morzem

Morze Bałtyckie jest warte odwiedzenia nie tylko latem, ale i w środku zimy, właśnie na Sylwestra. Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot kuszą ciekawymi atrakcjami. Co więcej, z jednego z tych miast można wypłynąć na całonocny rejs i spędzić sylwestra na pokładzie luksusowego promu i jachtu, co będzie równie niezapomnianym przeżyciem jak sama zabawa nad morzem. Czy taki Sylwester będzie drogi? Zasadniczo magia ostatniej nocy w roku ma to do siebie, że jest droższa od pozostałych. Z drugiej strony zdarza się ona tylko raz w roku i dla wielu osób jest to jedyna okazja na wspaniałą zabawę, z której warto skorzystać niezależnie od ceny.