Co zobaczyć i gdzie zjeść w Toruniu?

Polska to kraj zróżnicowany i piękny. Idealny do zwiedzania zarówno latem, jak i jesienią lub zimą. Bieszczady kryją w sobie malownicze, rozległe lasy i dziką przyrodę. Zakopane i Tatry kuszą pięknymi krajobrazami gór. W Małopolsce warto zobaczyć Kraków, a województwo kujawsko-pomorskie może pochwalić się Toruniem, który zapewnia niepowtarzalną atmosferę. Miasto to jest centrum kulturalnym i naukowym. Toruń chętnie odwiedzają turyści z Polski, ale także z całego świata. Słynie z pysznej kuchni, niepowtarzalnych pierników i jest także siedzibą wielu instytucji kulturalnych. Dlaczego warto go odwiedzić oraz gdzie można zjeść coś smacznego? 

Toruń miejsce wyjątkowe i magiczne

Toruń ze słyszenia zna prawie każdy, ale nie każdy osobiście go odwiedził. To piękne miasto, które ma wiele do zaoferowania. Charakteryzuje go smaczna kuchnia, gotycka, renesansowa i barkowa architektura, a także malownicze uliczki usytuowanie nad pomorskim brzegiem Wisły. Toruń to miasto gościnne i autentyczne. W jednym miejscu można znaleźć oryginalne miejsca sprzed wielu wieków i nowoczesne atrakcje budujące niepowtarzalną atmosferę. Na gości czeka wiele hoteli o wysokim standardzie i restauracji z lokalną kuchnią. Hotel Toruń oferuje przytulne pokoje usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji. Czego chcieć więcej? Zapewne smacznego jedzenia!

Polska kuchnia nowoczesna

Hotel z restauracją w Toruniu, który spodoba się niemal każdemu

Hotel z dobrą restauracją to wygodne rozwiązanie, kiedy podróżujemy z rodziną. Rano po przebudzeniu możemy zejść do hotelowej restauracji, zjeść śniadanie i napić się świeżo parzonej kawy. Po całodziennym zwiedzaniu czeka na nas dobry i smaczny obiad. To idealne rozwiązanie, jeśli nie chcemy tracić czasu na samodzielne gotowanie lub szukanie sprawdzonego miejsca na mieście. Aby być w pełni zadowolonym trzeba wybrać dobrą restaurację. Za wzorowy przykład może posłużyć lokal w Hotelu Bulwar. Jak czytamy na stronie https://www.hotelbulwar.pl/kuchnia/restauracja czekają tam na nas dania kuszące smakiem i wyglądem, które zostały przygotowane z naturalnych składników. Aromatyczne zioła, regionalne składniki i perfekcyjnie skomponowane potrawy. Na rozgrzanie w chłodne dni sprawdzi się rosół z domowym makaronem i prawdziwy żurek. W ramach drugiego dania można spróbować schabu z kością, steku z polędwicy wołowej, konfitowanej karkówki lub udka z kaczki. Warto zostawić miejsce na deser i zamówić krem brulee lub domową szarlotkę podaną z lodami.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Bez względu na porę roku w Toruniu jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Po dobrym śniadaniu lub smacznym obiedzie można ruszyć w miasto. Każdy powinien zwiedzić pełne historii Stare Miasto, czyli zabytkową starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W centrum można podziwiać piękne, średniowieczne kamienice, gotyckie kościoły, mury obronne i Bramę Klasztorną. Na łasuchów czeka Muzeum Piernika, w którym można poznać historię pierników toruńskich oraz nauczyć się ich wypieku. W sklepie muzealnym można kupić autentyczne pierniki toruńskie i przywieźć jako pamiątkę z wyjazdu. Dla ciekawych historii warto także odwiedzić dom Mikołaja Kopernika. Jest to muzeum, w którym znajdują się eksponaty związane z życiem i dziełem słynnego astronoma. Serca dzieci skradnie Planetarium oferujące ciekawe pokazy związane z astronomią. Goście mile widziani są także w Muzeum Etnograficznym, na Zamku Krzyżackim, czy na Bulwarze Filadelfijskim. Malownicza promenada nad Wisłą będzie idealna na spacer lub jazdę na rowerze. Kiedy dopadnie nas głód możemy coś zjeść w pobliskiej restauracji lub napić się kawy w kawiarni. Na kolację najlepiej wrócić do swojego hotelu.