Hotel butikowy

Wycieczka do innego miasta bądź po prostu podróż służbowa to idealny moment na chwilę odpoczynku. Doznasz jeszcze większego relaksu, jeśli wybierzesz ciekawe miejsce noclegowe. Wtedy poczujesz odrobinę luksusu i spróbujesz pyszne jedzenie. Takie emocje zapewni Ci hotel butikowy, dlatego przekonaj się, czym wyróżnia się takie miejsce.

Co to jest hotel butikowy?

Już sama nazwa hotelu butikowego przywodzi na myśl drogie, luksusowe i eleganckie sklepy wprost z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Paryża. Takie skojarzenie będzie Ci też towarzyszyć podczas nocowania w takim miejscu. W końcu to właśnie styl, klasa oraz niebanalny design wyróżniają hotele butikowe od tych sieciowych. Tam nie ma szablonowych rozwiązań – zamiast tego jest sztuka, oryginalne wnętrza oraz kameralna atmosfera. To właśnie te emocje mają ogromne znaczenie i sprawiają, że hotel butikowy to doskonała opcja na nocleg w wielu miastach – tych mniejszych bądź większych.

hotel butikowy co to

Co wyróżnia hotel butikowy?

Zachwycający design

Wyjątkowy, stylowy i oryginalny wygląd wnętrza sprawia, że nocując w hotelu butikowym, poczujesz się jak w galerii sztuki. Tym bardziej że każde z tych miejsc wyróżnia się zupełnie innym designem. Bardzo często również poszczególne pokoje mają swój własny motyw przewodni. Dlatego nocując nawet kilka razy w tym samym miejscu, za każdym razem będziesz go odkrywać na nowo. Zauważ także, że ten dobry smak oraz elegancja w połączeniu z nowoczesnością nie ogranicza się jedynie do pokojów dla gości. W końcu unikatowy design jest widoczny w lobby, na korytarzach hotelowych czy w restauracji.

hotel butikowy kraków

Umiejscowienie w wyjątkowych miejscach

Hotele butikowe często znajdują się w pięknych, zabytkowych budynkach jak stare kamienice, pałace, dworki czy młyny. Dzięki temu styl elewacji, okolicy oraz historyczne znaczenie tego budynku dodaje jeszcze więcej charakteru takim hotelom. Niekiedy stanowi to także główny motyw, który jest widoczny nie tylko w designie pokoi, ale również na ścianach korytarzy, w nazwać oraz na uniformach pracowników.

Dogodna lokalizacja

Hotele butikowe, a w tym także Grand Ascot, wyróżniają się interesującą lokalizacją. Ograniczona liczba pokoi bądź odrestaurowanie zabytkowych miejsc sprawia, że z jeszcze większą łatwością możesz je znaleźć nawet w centrum miasta. W ten sposób nie musisz rezygnować z wygodnych i luksusowych pokoi, a także z bliskiej odległości od dworca kolejowego, najważniejszych atrakcji oraz licznych kafejek czy restauracji.

Brak tłumów

Zwróć uwagę na to, że większość hoteli butikowych składa się z maksymalnie kilkunastu pokoi. W końcu taka baza noclegowa stawia na styl i na indywidualne podejście do klientów, a nie na masową liczbę gości. Dlatego nie musisz przejmować się tłumami, które będą negatywnie wpływały na Twój relaks. Po prostu w hotelu butikowym możesz czuć się swobodnie, szybko uzyskasz pomoc personelu, a zarazem będziesz cieszyć się prywatnością. Dzięki temu odpoczniesz od miejskiego zgiełku, co jest tak ważne szczególnie w dużych metropoliach.