Jak wygodnie i bez stresu zwiedzać Polskę?

W Polsce nie brakuje pięknych zakątków oraz malowniczych krajobrazów. I dlatego zdecydowanie się na spędzenie urlopu właśnie w naszej ojczyźnie jest znakomitym pomysłem. Zaplanowanie takiego wyjazdu nie będzie też wcale trudne. Wystarczy tylko wiedzieć jak się do tego odpowiednio przygotować, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i dyskomfortu. Co zatem ze sobą zabrać?

Typ wyjazdu a rodzaj ekwipunku

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem w czasach, kiedy urlopy za granicą stały się standardem. Zanim jednak wyjedzie się w najodleglejsze zakątki świata, warto poznać Polskę, która ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wysokie szczyty oraz łagodne pasma górskie, piękne wybrzeże Bałtyku, malownicze Mazury czy dzikie Bieszczady – każdy region jest wyjątkowy i warty zwiedzenia. Plusem wyjazdów w granicach Polski, jest też fakt że nie wymagają długich poszukiwań, rezerwacji ani planowania kolejnych etapów podróży. Tak naprawdę, wystarczy wsiąść do auta lub pociągu i ruszyć w dowolnym kierunku. Co zaś ze sobą zabrać? Jeśli ma to być prawdziwa przygoda, dobrym pomysłem jest wypad pod namiot, wówczas niezbędny będzie m.in. namiot, karimata oraz śpiwór. W sytuacji, kiedy planujesz zaś nocować w hotelach, schroniskach lub hostelach, wystarczy solidny plecak, odpowiednia odzież i obowiązkowo: buty turystyczne. Mając w planach piesze wędrówki, należy bowiem zadbać o komfort stóp. Duży wybór takiego, specjalistycznego obuwia, można znaleźć w sklepie e-horyzont.pl.

Obuwie trekkingowe – jak wybrać najlepsze

Zwiedzanie Polski z perspektywy samochodu nie pozwoli w pełni docenić jej uroków. Długi trekking po leśnych gęstwinach czy też górskich szlakach, wymaga zaś dobrania do tego wygodnego obuwia. W innym przypadku, można szybko nabawić się bolesnych odcisków czy nawet narazić się na urazy, o co nietrudno podczas marszu po nierównym, kamienistym podłożu. Buty trekkingowe są znakomitym wyborem bez względu na rodzaj nawierzchni czy też region Polski, który zamierzasz zwiedzić. Muszą być one za to dostosowane do pory roku oraz innych ważnych czynników. Buty trekkingowe dla podróżnika – czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim ich jakością, a także grubością podeszwy i wysokością cholewki. Zapuszczając się w górskie rejony, najlepsze będą buty z grubą podeszwą oraz wysoką cholewką. Zimą najlepiej wybierać zaś obuwie z dodatkowym ociepleniem oraz wykonane ze skóry. Latem, przyda się z kolei specjalna membrana, która odprowadza wilgoć. Należy też pamiętać, że buty tego typu nie mogą być za ciasne – to podstawowa i najważniejsza kwestia. Kupując je przez Internet, w sklepie e-horyzont.pl, najlepiej więc sprawdzić podane na stronie wymiary oraz porównać z posiadanymi już butami.

Gadżety, które mogą być niezbędne

Inne elementy ubioru, które będą przydatne podczas zwiedzania Polski, to m.in. wodoodporna kurtka (pogoda potrafi być kapryśna nawet w wakacje), wygodne – dopasowane do pory roku – dresy lub getry oraz bawełniane, przewiewne koszulki. Jeśli zaś wyprawa jest zaplanowana na chłodne miesiące, warto zaopatrzyć się również w bieliznę termiczną. Wypady o charakterze survivalowym, takie jak nocowanie pod namiotem, wymagają również zabrania dodatkowych akcesoriów. Dobrze mieć ze sobą m.in.:

  • latarkę
  • rozpałkę do ogniska oraz zapalniczkę
  • menażkę harcerską
  • butelkę filtrującą do wody
  • energetyczne przekąski, np. batoniki
  • preparat odstraszający komary i owady
  • w sezonie letnim: krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Z takim wyposażeniem, odkrywanie kolejnych zakątków Polski będzie wyjątkowo proste i przyjemne. Na pewno przyniesie wiele satysfakcję oraz sprawi, że jeszcze mocniej pokochasz nasz kraj.