Szkolenie żeglarskie – warto czy nie?

W dobie smartfonów, dostępnego wszędzie Internetu, a także tzw. „kultury multimedialnej”, zapewnienie młodemu człowiekowi wakacji pełnych wrażeń nie jest takie łatwe. Odpowiedzią na te potrzeby może być szkolenie żeglarskie, w trakcie którego młody adept sztuki żeglarskiej spędzi mnóstwo czasu z rówieśnikami, a także nauczy się pokonywać codzienne trudności, jakie stawia przed nim życie.

Szkolenia żeglarskie – czym są i na czym polegają?

Zwykle szkolenia żeglarskie z PuntoVita trwają 2 tygodnie. W ich trakcie młody człowiek uczy się prowadzić jacht od podstaw, a także poznaje jego budowę i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy na temat warunków atmosferycznych na akwenach, specyfiki samego żeglarstwa, a także – podstaw sygnalizacji. W trakcie szkoleń załogi liczą od 5 do 6 osób, dzięki czemu każdy z uczestników może własnoręcznie poprowadzić jacht. Co więcej, adepci wpływają do różnych portów, ucząc się tym samym manewrowania jachtem z uwzględnieniem różnych warunków miejscowych. Na koniec młody człowiek (o ile skończył już 14 lat) może przystąpić do egzaminu na swój pierwszy patent żeglarski.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Profesjonalne rejsy żeglarskie są zorganizowane w bardzo przystępny sposób. Nic więc dziwnego, że większość młodych ludzi, którzy lubią spędzać czas nad wodą, jest zwykle zainteresowania takim dwutygodniowym wyjazdem. Na uwagę zasługuje również fakt, że załogi są kompletowane na podstawie wieku, dzięki czemu ich członkowie łatwo się ze sobą porozumiewają. Co ważne, takie szkolenia odbywają się w sposób bezpieczny, co jest zasługą doświadczonych, ale i odpowiedzialnych sterników. W trakcie szkoleń nie ma też problemów z wyżywieniem, gdyż opiera się ono na w pełni zbilansowanej diecie. Mało tego – załogi często korzystają z bazy gastronomicznej, która jest rozsiana po okolicznych portach.

Jak wybrać dobrą szkołę żeglarską?

Nie da się ukryć, że większość osób poszukująca szkoły żeglarstwa dla swoich nastoletnich dzieci, korzysta z informacji, jakie można znaleźć w Internecie. Dlatego najlepiej wybrać szkołę, która posiada jak najlepsze opinie. Jedną z nich jest PuntoVita, która może pochwalić się bardzo bogatym „materiałem” multimedialnym z przeprowadzanych wcześniej szkoleń. Widać tam osoby, które przede wszystkim dobrze się bawią. Są to zwykle ludzie młodzi, pełni energii, a także poszukujący wspólnej pasji, którą – jak mogłoby się wydawać – udało im się znaleźć. Mało tego – profesjonalna szkoła żeglarstwa nigdy nie utrudnia kontaktu i zapewnia maksimum informacji co do programu przeprowadzanych szkoleń.

Szkolenie a nastoletnie dziecko

Jak ocenić efekty szkolenia przeprowadzonego przez PuntoVitę? Wystarczy spojrzeć na zmiany, jakie wywołało ono w psychice nastolatka. Wielu rodziców podkreśla bowiem, że ich pociechy wróciły do domu bardzo zadowolone. Co więcej, doceniają one postawę instruktorów, którzy byli dla nich prawdziwymi mentorami, a także zauważają, że można żyć w świecie bez ciągle włączonego telefonu komórkowego. Mało tego – młodzi ludzie często stają się po takich szkoleniach bardziej uporządkowani, a także odpowiedzialni i – wydawałoby się – że również i dojrzalsi. Nietrudno dojść do wniosku, że jest to najlepsza rekomendacja dla tego typu szkoleń.

Doświadczenie a szkolenie żeglarskie

Okazuje się, że szkolenia żeglarskie przeprowadzone przez PuntoVitę nie są skierowane wyłącznie dla osób bez żadnego doświadczenia. Wręcz przeciwnie – mogą z nich korzystać również i te osoby, które mają już pewne doświadczenie za sterami jachtu. Dlatego dzięki szkoleniom organizowanym przez PuntoVitę młodzi adepci żeglarstwa będą mogli w najbliższym czasie samodzielnie poprowadzić jacht. A to jest chyba największym marzeniem osób, które na takie szkolenia chcą uczęszczać. Jednym słowem – szkolenie to jest idealnym rozwiązaniem dla każdego nastolatka, który dobrze czuje się nad wodą i chce spędzać w takich okolicznościach jak najwięcej czasu.

Podsumowując, rejsy żeglarskie z PuntoVita to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla dziecka, nastolatka, a także osoby dorosłej.