Jak działa roaming w Orange na kartę?

Choć kiedyś korzystanie z telefonu na kartę za granicą wiązało się ze sporymi kosztami – dziś nie trzeba się tym martwić. Zarówno połączenia czy SMS-y, jak i pakiety internetu są znacznie tańsze, a samo włączenie usługi nie jest skomplikowane. Możesz więc cieszyć się zaplanowaną podróżą bez niespodziewanych kosztów! Jak działa roaming w Orange na kartę? Odpowiadamy!

Roaming w Orange na kartę – co warto wiedzieć?

Roaming to usługa, dzięki której możesz korzystać ze wszystkich usług swojego operatora poza granicami kraju. Cennik połączeń wychodzących, a także SMS-ów czy MMS-ów różni się w zależności od tego, w jakiej strefie roamingowej się znajdujesz. Strefa pierwsza w roamingu w Orange na kartę obejmuje państwa członkowskie Unii Europejskiej, a także terytoria zależne oraz Norwegię, Islandię i Liechtenstein. Natomiast strefa druga to: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Mołdawia, San Marino, Rosja, Szwajcaria, Serbia, Ukraina, Turcja, Wyspy Guernsey, Wyspa Man, Wyspa Jersey, Wyspy Owcze i wszystkie inne terytoria, które nie zostały uwzględnione w strefie pierwszej. Dokładny cennik oraz listę państw znajdziesz na  https://doladowania.orange.pl/oferta/roaming-w-orange-na-karte.

A jak wygląda korzystanie z internetu za granicą w Orange na kartę? W tym przypadku możesz mieć do dyspozycji darmowy Limit GB w roamingu, który jest przypisany do standardowych pakietów internetowych. Wielkość tego limitu, a więc to, ile gigabajtów będziesz mieć do wykorzystania za granicą, jest uzależniona od rodzaju, a także wielkości pakietu, który kupujesz w Polsce i może sięgać nawet 2,09 GB. A jeśli nie masz włączonego żadnego pakietu, to korzystanie z internetu za granicą będzie płatne – zgodnie z cennikiem wskazanym na stronie Orange właściwym dla Twojej taryfy Orange na kartę.

Roaming w Orange na kartę – jak go włączyć?

Co do zasady, usługa roamingu w Orange na kartę powinna włączać się automatycznie. Może się jednak zdarzyć, że będzie nieaktywna – np. ze względu na to, że nie została aktywowana w ustawieniach telefonu. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zatem zrobić, jest sprawdzenie roamingu w smartfonie jeszcze przed wyjazdem.

Jeżeli korzystasz z systemu Android, wejdź w ustawienia swojego urządzenia i wybierz zakładkę „Sieci komórkowe”, a następnie zaznacz Roaming jako włączony. W przypadku systemu operacyjnego iOS cały proces wygląda bardzo podobnie, bo podobnie jak wcześniej, należy wejść w ustawienia urządzenia i wybrać zakładkę „Sieci komórkowe”. Następnie trzeba włączyć dane sieci komórkowej, po czym kliknąć „Opcje danych kom.” i zaznaczyć Roaming danych jako włączony.

Następnie upewnij się, że masz włączony roaming w Orange na kartę – czyli jest on aktywowany na karcie SIM. W tym celu możesz skontaktować się z operatorem albo (zdecydowanie prościej i wygodniej!) zalogować się do swojego konta na stronie orange.pl, po czym przejść do sekcji Pakiety i usługi. Tam odnajdziesz ustawienia roamingu.

Artykuł sponsorowany