Święta Bożego Narodzenia w górach

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Niestety bardzo często o tym zapominamy w ferworze przedświątecznych przygotowań. W efekcie, gdy nadchodzi 24 grudnia, jesteśmy już zmęczeni i nie potrafimy się cieszyć tym, co w Bożym Narodzeniu najważniejsze. Jak to zmienić? Święta w górach to doskonały sposób!

Część z nas nie wyobraża sobie nawet spędzenia świąt poza domem. To zrozumiałe, ponieważ wielu z nas święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z tradycją. Jednak coraz więcej osób marzy o tym, by spróbować czegoś innego, a z okazji świąt Bożego Narodzenia móc skupić się na bliskich, odpoczynku i świętowaniu, a nie na ciężkiej pracy. Poza tym, czyż istnieje miejsce bardziej kultywujące tradycje, niż nasze piękne Podhale?

Święta w górach

Być może obawiasz się zmian. Być może boisz się tłumów, wysokich cen, zimna. Jeśli zastanawiasz się, czy Boże Narodzenie w górach to opcja dla ciebie, znamy przynajmniej kilka zalet takiego rozwiązania.

Po pierwsze, świąteczny pobyt w górach pozwala zapomnieć o męczących przygotowaniach i obowiązkach. Możesz spędzać czas z bliskimi, napawając się ich towarzystwem i bliskością pięknej przyrody. A skoro o tym mowa – możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w otoczeniu pięknych Tatr, to z pewnością jeden z tych momentów, które jeszcze długo będziesz wspominać z rozrzewnieniem. Boże Narodzenie w górach to także doskonała okazja dla dzieci, by mogły skorzystać z zimowego szaleństwa. Podhale o tej porze roku zazwyczaj jest otulone śnieżną pierzyną. Tak magiczną scenerię z pewnością docenią także dorośli.

Pobyt świąteczny w górach to także doskonała okazja, by spędzić czas aktywnie. Szusowanie na nartach, piesze wycieczki (oczywiście podczas sprzyjających warunków atmosferycznych), odkrywanie nowych, urokliwych miejsc, rzadziej odwiedzanych przez turystów – na cokolwiek się zdecydujesz, na pewno będą to wyjątkowe, rodzinne wczasy świąteczne.

Ile kosztuje Boże Narodzenie w górach?

Zastanawiasz się, czy stać cię na to, by zabrać bliskich w góry? Oczywiście pytanie o koszty jest jak najbardziej zasadne, wszak wiemy, że pobyt nad polskim morzem i w polskich górach nie należy do tanich. Ale możemy wszystko zorganizować tak, by nasz domowy budżet to udźwignął. Z łatwością możemy znaleźć pensjonat w przystępnej cenie. Za wiele atrakcji w Zakopanem i okolicach nie trzeba płacić lub płaci się niewiele, bo przecież to możliwość podziwiania pięknych gór jest największą atrakcją. Podsumowując: wystarczy trochę wysiłku, by zorganizować tanie święta.

Wczasy świąteczne Boże Narodzenie w górach 2021 mogą oczywiście kosztować znacznie więcej, jeśli zależy nam na wysokim standardzie hotelu, strefie SPA itd. Ale wybór należy do nas i jest zależny od naszych możliwości finansowych.

Boże Narodzenie w górach

W górach spędzając święta i nowy rok koniecznie wyjdźmy na spacer z rodziną, podziwiając ośnieżone stoki i urokliwe krajobrazy. Amatorzy sportów zimowych powinni spędzić Święta Bożego Narodzenia aktywnie na nartach czy snowboardzie. Nie wyobrażasz sobie świąt bez tradycyjnej kolacji wigilijnej? Uroczysta kolacja wigilijna jest to opcja, którą oferuje wielu właścicieli pensjonatów itp.

Zjedz uroczystą kolację wigilijną, a wieczorem ogrzej się przy kominku, słuchając taktów góralskiej muzyki. Czy można wyobrazić sobie bardziej bajkową scenerię i bardziej magiczne, rodzinne święta?