Ścieżka w Chmurach – Czechy

Republika Czeska znajdująca się w sercu Europy Środkowej ma bogatą historię i zachwycającą kulturę. Nie bez powodu jej głównym źródłem dochodu jest działalność turystyczna. Wspomniana w tytule Praga jest piątym najchętniej odwiedzanym miastem w Europie, jednak decydując się na zwiedzanie Czech, warto wybrać mniej popularne miejsce, aby odkryć coś naprawdę niesamowitego. Znajdująca się 15 kilometrów od granicy polsko-czeskiej niewielka miejscowość Dolni Morava ma do zaoferowania turystom coś rzeczywiście niezwykłego – Ścieżka w Obłokach, czyli Stezka v olblacich.

Czym jest ta niesamowita atrakcja turystyczna?

Ścieżka w chmurach to gigantyczna, mierząca 55 metrów konstrukcja. Składa się ona z krętych dróg i zapierającej dech w piersiach zjeżdżalni. Stworzona została po to, aby umożliwić turystom zobaczenie pięknych krajobrazów i doznania niesamowitych wrażeń. Jak sama nazwa wskazuje, spacerowanie po tej wieży umożliwia przechadzanie się niekiedy wśród chmur, ponieważ jej wysokość sięga ponad poziom powstania ich, kiedy są nisko. Ta atrakcja jest widokowo-spacerowa. Na każdym odcinku trasy możemy rozkoszować się innym widokiem, ponieważ ścieżka jest tak zaprojektowana, aby umożliwić widok na różne strony. Projektant określił jej tor jako „lot ćmy”, ponieważ jest on chaotyczny – i taki właśnie jest tor, po którym możemy spacerować. Jeżeli chcemy, możemy wybrać wyciąg – zdecydowanie szybciej znajdziemy się na samej górze, gdzie prawdziwych śmiałków czeka trampolina na samym szczycie.

Ścieżka w Chmurach Czechy – atrakcja dla całej rodziny

Wspólny wyjazd będzie z pewnością udany, jeżeli dopasujemy obiekt i atrakcje do wieku każdej z osób, z którymi wybieramy się na wycieczkę. Ścieżka w Chmurach Czechy reprezentuje świetnie – jest to odpowiednia atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki niej to państwo z pewnością może odznaczyć się niesamowitą atrakcją turystyczną. Słynie ono z przepięknych widoków, górskich szlaków i czarującej historii. Dzięki idealnie zaplanowanej trasie po kładkach możemy na każdym odcinku dostrzec inne ciekawe widoki w oddali. Ścieżka w Obłokach jest idealna na rodzinną wycieczkę. Podczas spaceru, który zajmuje pieszo około 1-1,5 godziny możemy napotkać tabliczki informacyjne z ciekawostkami. Jest to dodatkowa porcja wiedzy, która przyda się nie tylko najmłodszym, ponieważ ciekawi i uczy o regionie nawet dorosłych. Dodatkowo u podnóża Ścieżki w Chmurach znajdują się punkty gastronomiczne, toalety i miejsca dla dzieci. Cała konstrukcja może pomieścić aż 4000 turystów i jest solidna. Wytrzymuje nawałnice nawet przy 200 km/h, posiada specjalne barierki i zabezpieczenia.

Nasi południowi sąsiedzi postanowili stworzyć w 2015 roku coś niesamowitego. Nie jest to zwyczajna ścieżka widokowa, lecz niezapomniane przeżycie dla każdego, kto postanowi się na nią wybrać, Ścieżka w Obłokach daje możliwość zwiedzenia krajobrazów z naprawdę fajnej perspektywy, nie nudząc się przy tym – każdy odcinek trasy ukazuje nam nowe miejsca i umożliwia poznanie licznych ciekawostek dzięki tabliczkom informacyjnym. Świetna propozycja na wypad zarówno solo, jak i w towarzystwie rodziny i przyjaciół.