Wycieczka do Krakowa – podziemne atrakcje

Kraków jest jednym z najpopularniejszych polskich miast. Każdego roku odwiedzają go miliony osób, które zwiedzają Muzea a także korzystają z różnorodnych atrakcji kulturalnych. Miasto żyjące w dużej mierze z turystyki oferuje odwiedzającym także wiele miejsc noclegowych i restauracyjnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. My pragniemy zaprosić wszystkich na nietypową wycieczkę do Krakowa połączoną ze zwiedzaniem podziemnych atrakcji miasta.

Zaplanuj i przygotuj się do wycieczki

Zanim wybierzesz się w podróż najpierw ją dobrze zaplanuj. Wprawdzie Kraków oferuje dużo miejsc noclegowych, ale są one rozmieszczone w różnych, niekiedy dość odległych częściach miasta. Ponadto ceny noclegów znacząco różnią się od siebie, stąd też szukanie noclegu „na żywioł” może zakończyć się pustym portfelem. Dlatego z niewielkim wyprzedzeniem usiądź przy komputerze, zaplanuj sobie wyprawę i zarezerwuj lub wykup bilety kolejowe, miejsce noclegowe i w razie potrzeby przewodnika. Jednym z idealnych miejsc noclegowych stanowiących bazę wypadową do zwiedzania jest hostel w Krakowie https://draggo.house/pl/. Oferuje niedrogie noclegi w dobrych warunkach. Wielu turystów korzysta z jego usług i bardzo sobie go chwali.

Wycieczka po krakowskich podziemiach

Można by powiedzieć, że Kraków to jedna wielka atrakcja turystyczna. Na każdym kroku można zobaczyć zabytkowe budynki, galerie, muzea, teatry, parki czy pomniki. Jest to tak niezwykłe miasto, że nawet cała dzielnica – Nowa Huta uznana jest za atrakcję turystyczną. Wiele ciekawych miejsc zaznaczonych jest na krakowskich mapach turystycznych oraz znajduje się w przewodnikach książkowych. Inne może przedstawić przewodnik po Krakowie, którego można wynająć np. poprzez serwis https://krakowzwiedzanie.pl/. Są jednak i takie atrakcje, które nieco rzadziej znajdują się w programach wycieczek, a niektóre z nich warto odwiedzić. Wśród nich są te umieszczone w podziemiach miasta.

Jaskinia Smoka

Historię Smoka Wawelskiego zna niemal każde polskie dziecko. Wersji XIII wiecznej legendy jest wiele. Przez stulecia powstało także wiele tekstów nią inspirowanych. Będąc w Krakowie nie można ominąć tego miejsca. Sporych rozmiarów jaskinia sprawia ogromne wrażenie. Uzupełnieniem odwiedzin w jaskini jest możliwość podziwiania jej mieszkańca w pełnej krasie stojącego tuż przed wejściem. Miłośnicy tej legendy powinni także odwiedzić Krakowską Katedrę, w której znajdują się kości Wawelskiego Smoka.

Krakowskie podziemia

Jak wszystkim wiadomo Kraków ma długą i burzliwą historię. Wiele jej śladów można zobaczyć na powierzchni, ale są też takie, które od stuleci znajdują się pod ziemią. W latach 2005-2010 odbywały się zakrojone na szeroką skalę prace archeologiczne mające na celu zbadanie podziemnych części miasta. Podczas wykopalisk odnaleziono ponad 11 000 artefaktów, które zostały skatalogowane i znalazły swoje miejsce w muzeach. Po zakończeniu prac wykopaliskowych podziemne korytarze zostały zabezpieczone, oświetlone i przygotowane do zwiedzania dla turystów. Dziś jest to jedno z ciekawszych miejsc do Krakowie, choć jeszcze dość rzadko pokazywane turystom przez przewodników po Krakowie.

Piwne SPA

O ile wcześniej wymienione podziemne atrakcje znajdują się niekiedy w programach wycieczek po Krakowie, o tyle Piwne Spa jest tam umieszczane bardzo rzadko. Jest to miejsce idealne dla miłośników złotego trunku. Można tu posmakować różnych odmian tego napoju, ale można również skorzystać z kąpieli piwnych, winnych i mlecznych.

Wielu turystom wydaje się, że wyjazd na weekend do Krakowa wystarczy, aby poznać dogłębnie to miasto. Trzeba jednak podkreślić, że są oni w ogromnym błędzie. Wielu mieszkańców Krakowa przez całe swoje życie nie zdążyło odwiedzić wszystkich wartych zobaczenia miejsc i skorzystać z atrakcji oferowanych przez miasto. Tym samym planując wakacje, weekend majowy czy ferie warto stawiać na Kraków jak najczęściej.