Hotele w centrum Krakowa na weekend

Kraków nie bez powodu do 1765 roku był stolicą Polski – w końcu to niezwykłe miasto, które potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów z całego świata. Miasto pełne kontrastów, zapisanej w budynkach historii, gdzie z pozoru zwykły spacer może okazać się świetną atrakcją. Jednak turystyczny pobyt trzeba dobrze zaplanować, aby nie pominąć najważniejszych zabytków, a jednocześnie miło spędzić czas i odpocząć.  

Weekend w Krakowie

Planując weekendowy wyjazd należy przede wszystkim określić budżet, jakim dysponujemy, jak dostać się do celu podróży, gdzie się zatrzymać i czego oczekujemy od hotelu oraz co chcemy zobaczyć w Krakowie. Dobra wiadomość dla fanów latania samolotami jest taka, że w mieście Kraków mieści się lotnisko, które na dodatek jest dobrze skomunikowane z centrum. Do Krakowa można również przyjechać pociągiem, busem czy po prostu samochodem, jednak w tym przypadku należy pamiętać o opłatach za parking, chyba, że hotel oferuje gościom bezpłatne miejsca parkingowe. 

Nocleg w Krakowie

Aby w pełni skorzystać z wyjazdu, wypocząć i oderwać myśli od codziennego zgiełku, należy znaleźć odpowiedni hotel w Krakowie. Najlepszą i najprostszą alternatywą – zważając na fakt, że większość zabytków mieści się w centrum Krakowa – byłoby znalezienie hotelu położonego w pobliżu. Ponadto, hotele w centrum, są dobrze skomunikowane z ważnymi punktami i z łatwością można się do nich dostać komunikacją miejską z lotniska w Babicach oraz z dworca PKP. 

Hotele Kraków centrum to nie tylko lokalizacja w samym sercu miasta, ale również gwarancja udanego pobytu, ponieważ hotele te najczęściej oferują wysoką jakość usług i wyjątkową dbałość o klienta i jego potrzeby. 

Co zwiedzić w Krakowie?

Zamek Królewski na Wawelu – renesansowa siedziba królów, zabytkowe Sukiennice, Kościół Mariacki, Smok wawelski, Kopalnia Soli „Wieliczka” – wpisana do krajowego rejestru zabytków, Dzwon Zygmunt, Wieża Ratuszowa, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego założony w 1364 roku, Brama Floriańska czy po prostu Rynek Główny w Krakowie, a to i tak tylko jedne z atrakcji, które oferuje Kraków. Stare miasto zachwyca jeszcze bardziej wieczorem, więc warto udać się tam na spacer, nie zapominając o Bulwarach lub Plantach, czyli parku miejskim sąsiadującym ze starym miastem.  

W centrum miasta można znaleźć różnorodne restauracje, które oferują pyszne menu, a świetna lokalizacja to tylko dodatkowy plus. Serce miasta tętni również życiem wieczorami – bary czy kluby muzyczne wprowadzą rozrywkowy klimat podczas weekendowego pobytu!

Nocleg w centrum Krakowa blisko rynku

Nocleg w centrum to nie tylko dogodna lokalizacja w pobliżu starego miasta, ale również wysoka jakość usług. Do takich, z pewnością, zaliczają się pyszne śniadania, które serwują hotelowe restauracje, darmowe wifi, parking, pokoje rodzinne i pokoje dla niepalących. Hotele Kraków centrum posiadają ciekawą ofertę, przez co są często oblegane przez turystów, szczególnie w sezonie, należy więc pamiętać, że warto rezerwować noclegi z wyprzedzeniem.

W samym sercu Krakowa można znaleźć hotele, które mogą poszczycić się powyższymi udogodnieniami dla gości – znany Hilton Krakow Hotel, Ibis, Hotel Wyspiański czy Ascot Premium Hotel z nowoczesnym designem. Są to miejsca, w których weekendowy wyjazd stanie się jeszcze przyjemniejszy.