Wycieczka do Dubaju czy Tokio? Wakacje za granicą

Polacy coraz częściej decydują się spędzić urlop poza granicami kraju. Zagraniczne podróże mają w końcu wiele zalet! To doskonała okazja, żeby odpocząć od codzienności i zatęsknić za ojczyzną, być może zakochać się w niej na nowo po powrocie. Takie wycieczki to też możliwość poznania nowych kultur, nowych perspektyw, spróbowania czegoś, co do tej pory wydawało się odległe, a może nawet niedostępne. A dokąd właściwie się udać, szukając tego, co dotąd nieznane? Zatraćmy się na chwilę w kilku propozycjach, choć niebywale od siebie różnych, to równie fascynujących.

Dubaj

Pierwszą sugestią będzie wycieczka do Dubaju, największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Położony w południowej częściej Zatoki Perskiej działa na turystów z całego świata jak prawdziwy magnes. Przyciąga niecodzienną architekturą i wysokimi temperaturami. Wycieczka do Dubaju nie może pominąć co najmniej kilku punktów programu. Jednym z nich jest Dubai Marina, dzielnica miasta położona nad kanałem, gdzie funkcjonuje jako przystań. W mieście znajduje się budynek, który stanowi wizytówkę Dubaju i Emiratów Arabskich: Burj Khalifa. Otwarty w 2010 r. wieżowiec o wysokości 828 metrów to obecnie najwyższy budynek na świecie.

Tokio

Przenieśmy się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jeszcze bardziej na wschód, do stolicy Japonii, czyli Tokio. Miasto, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak znajduje się na tyle daleko od Polski, że niewielu udało się je dobrze poznać. Jedno z najczęściej  odwiedzanych miast świata ma wiele do zaoferowania. Japońska kuchnia zachwyca na każdym kroku — trzeba spróbować co najmniej prawdziwego sushi, ramenu i mochi. I oczywiście napić się herbaty, najlepiej zielonej, coraz popularniejszej na Zachodzie, matchy. Odkrywając Tokio, warto zatracić się na chwilę w szybkim, ale zdystansowanym życiu Japończyków i postarać się zrozumieć kulturę Kraju Wiśni.

Nowy Jork

Stany Zjednoczone od wielu lat zapraszają w odwiedziny wielu Polaków. Dobrym pomysłem na poznanie tego ogromnego i złożonego kraju jest właśnie Nowy Jork położony na wschodnim wybrzeżu. Miasto, które nigdy nie śpi. To kierunek idealny na intensywne zwiedzanie połączone z poznaniem bogatego życia nocnego. W ciągu dnia koniecznie zobaczyć trzeba Statuę Wolności, Empire State Building i Rockefeller Center oraz spędzić popołudnie w Central Parku. Nocą natomiast nie można sobie odpuścić sobie wizyty na Manhattanie! Chociaż kuchnia amerykańska nie słynie z wyrafinowania, to nie zaszkodzi dopełnić wizyty w kulinarny sposób. Uliczne jedzenie, kawa na wynos i sernik nowojorski — przepis na zanurzenie się w amerykańskiej kulturze jedzenia.

Rio de Janeiro

Udajmy się na południe od Nowego Jorku. W ten sposób znajdziemy się w Brazylii, a dokładniej w Rio de Janeiro. Była stolica kraju do dziś ma wiele do zaoferowania, między innymi słynną na całym świecie Statuę Chrystusa Zbawiciela patrzącego na malowniczo wyglądające miasto. Rio de Janeiro najwięcej turystów przyciąga w czasie karnawału, gdy ulice pełne są kolorowych strojów tancerzy, muzyka gra głośno, a ludzie zatracają się w radosnej atmosferze świętowania.

Praga

Praga, stolica Czech, to idealny kierunek urlopowy dla wszystkich, którzy chcą opuścić na chwilę Polskę, pozostając jednak stosunkowo blisko domu. Miasto położone w kraju sąsiadującym z ojczyzną to miejsce o bogatej historii i z piękną architekturą. Spacer uroczymi praskimi uliczkami zachwyca nawet bez konkretnego planu zwiedzania miasta. Wizytę w Czechach warto wzbogacić o poznanie prawdziwej, tradycyjnej kuchni! Knedliczki, placki i zapiekanki ziemniaczane to tylko jej podstawy.

Summary
Dubaj, czy Praha
Article Name
Dubaj, czy Praha
Description
Popularne wśród Polaków kierunki wyjazdów turystycznych.
Author
Publisher Name
Discover.pl
Publisher Logo